Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › AUTOSPORT SYSTEM SRL

AUTOSPORT SYSTEM SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 17311834 · J2005000815128
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AUTOSPORT SYSTEM SRL
Cod fiscal (CIF) RO17311834
Nr. Reg. Comerțului J2005000815128
Sediu social Str. Popa Stănescu nr. 10A, Mun. Cluj-Napoca, 400232
Telefon 0720044991

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.03.2005
CAEN9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AUTOSPORT SYSTEM SRL după CUI 17311834 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.912.081 lei
-7.0% vs 2024
Profit net 2025
485.752 lei
+7.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.4%
Față de sectorpeste 70% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.761 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector13 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 12.374 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.352.554 lei20142015: 1.737.616 lei20152016: 1.879.401 lei20162017: 1.508.196 lei20172018: 2.004.441 lei20182019: 2.727.763 lei20192020: 2.464.440 lei20202021: 2.723.034 lei20212022: 3.307.840 lei20222023: 3.499.138 lei20232024: 4.207.586 lei20242025: 3.912.081 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.912.081 lei 485.752 lei 13
2024 4.207.586 lei 450.736 lei 16
2023 3.499.138 lei 813.853 lei 13
2022 3.307.840 lei 824.304 lei 13
2021 2.723.034 lei 794.277 lei 13
2020 2.464.440 lei 397.245 lei 11
2019 2.727.763 lei 243.883 lei 13
2018 2.004.441 lei 26.906 lei 10
2017 1.508.196 lei 39.481 lei 15
2016 1.879.401 lei 2.419 lei 16
2015 1.737.616 lei 9.542 lei 16
2014 1.352.554 lei 25.872 lei 15
2013 1.146.784 lei 19.160 lei 15
2012 1.282.369 lei 7.943 lei 15
2011 1.246.118 lei 23.550 lei 18
2010 1.239.085 lei 15.608 lei 9
2009 1.443.948 lei 226.087 lei 9
2008 876.815 lei 16.218 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 102 zile+26 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 138 zile−9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,42%+1,71 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 37,76%+15,53 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,65×−1,85 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,6×+0,31 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 26,81%+12,08 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 16,82%+5,37 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 62,72%−15,05 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 300.929 lei+37.955 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,35×+0,28 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 25,17×+2,23 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 14 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 16,78%+6,2 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 445 din 9.891 firme active cu bilanț depus (CAEN 9531)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 15.980 firme active din sector
SectorCAEN 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)35
Valoare totală (2024–2026)1.562.615 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați4 · 1.556.990 lei

Autorități: INSPECTORATUL DE POLITIE JUDETEAN CLUJ, Autoritatea Nationala pentru Administrare si Reglementare in Comunicatii, SPEEH HIDROELECTRICA SA

Achiziții directe (SEAP)149
Valoare totală (2024–2026)1.119.649 lei

Cumpărători: UNIVERSITATEA "BABES-BOLYAI", JUDETUL CLUJ (CONSILIUL JUDETEAN), AGENTIA DE PLATI SI INTERVENTIE PENTRU AGRICULTURA, CENTRUL JUDETEAN CLUJ

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 7 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/815/2005 → J2005000815128

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AUTOSPORT SYSTEM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AUTOSPORT SYSTEM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AUTOSPORT SYSTEM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AUTOSPORT SYSTEM SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 17311834, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005000815128. Firma a fost înființată la data de 3 martie 2005 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

La ultima verificare, AUTOSPORT SYSTEM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.912.081 lei și un rezultat net de 485.752 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AUTOSPORT SYSTEM SRL?

AUTOSPORT SYSTEM SRL (CUI 17311834) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AUTOSPORT SYSTEM SRL în sectorul său?

AUTOSPORT SYSTEM SRL ocupă locul 445 din 9.891 firme active cu bilanț depus în CAEN 9531 (Repararea și întreținerea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AUTOSPORT SYSTEM SRL față de firmele din același domeniu?

AUTOSPORT SYSTEM SRL este mai veche decât 91% dintre cele 15.980 firme active cu CAEN 9531.

Este AUTOSPORT SYSTEM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AUTOSPORT SYSTEM SRL (CUI 17311834) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AUTOSPORT SYSTEM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AUTOSPORT SYSTEM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AUTOSPORT SYSTEM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AUTOSPORT SYSTEM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AUTOSPORT SYSTEM SRL plătitoare de TVA?

Da, AUTOSPORT SYSTEM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AUTOSPORT SYSTEM SRL?

În anul 2025, AUTOSPORT SYSTEM SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.912.081 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AUTOSPORT SYSTEM SRL?

Firmoscop analizează AUTOSPORT SYSTEM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.