Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Teleorman › CRISTIŢĂ SRL

CRISTIŢĂ SRL

Înființată în 2005 · 21 de ani vechime · Sat Dracea Com. Dracea
CUI 17348825 · J2005000167342
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CRISTIŢĂ SRL
Cod fiscal (CIF) RO17348825
Nr. Reg. Comerțului J2005000167342
Sediu social DRACEA, Sat Dracea, Comuna Dracea, jud. Teleorman
Telefon 0766275284

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

BÎRSĂȘTEANU CĂTĂLIN - EDUARD · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CRISTIŢĂ SRL după CUI 17348825 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
112.049.846 lei
-27,0% vs 2024
Profit net 2025
16.852.346 lei
-61,4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă15.0%
Față de sectorpeste 54% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector166 de angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.602.292 lei20142015: 3.418.505 lei20152016: 2.648.467 lei20162017: 3.907.947 lei20172018: 8.478.256 lei20182019: 23.352.303 lei20192020: 27.174.370 lei20202021: 18.570.519 lei20212022: 52.205.436 lei20222023: 108.347.902 lei20232024: 152.669.975 lei20242025: 112.049.846 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 112.049.846 lei 16.852.346 lei 166
2024 152.669.975 lei 43.646.666 lei 189
2023 108.347.902 lei 36.997.432 lei 142
2022 52.205.436 lei 13.115.038 lei 83
2021 18.570.519 lei 1.245.981 lei 64
2020 27.174.370 lei 6.604.129 lei 77
2019 23.352.303 lei 2.589.243 lei 68
2018 8.478.256 lei 287.028 lei 21
2017 3.907.947 lei 343.864 lei 17
2016 2.648.467 lei 94.879 lei 16
2015 3.418.505 lei 93.579 lei 12
2014 2.602.292 lei 64.989 lei 12
2013 1.394.620 lei 14.873 lei 6
2012 1.636.226 lei 17.617 lei 4
2011 1.036.721 lei 15.822 lei 5
2010 1.168.900 lei 84.499 lei 3
2009 709.030 lei 4.330 lei 1
2008 1.066.635 lei 19.142 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 146 de zile+30 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 144 de zile+27 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 15,04%−13,55 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 30,61%−3,92 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,27×+0,37 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,45×−0,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 16,76%−31,33 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 11,52%−19,45 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 68,76%+4,35 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 674.999 lei−132.779 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,77×−0,31 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,11×−0,93 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 118 zile+28 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 18,97%−27,51 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 109 din 22.500 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 36.059 de firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)45
Valoare totală (2024–2026)163.602.801 lei

Autorități: COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA, JUDETUL TELEORMAN, Comuna Maldaeni (Primaria Comunei Maldaeni)

Achiziții directe (SEAP)15
Valoare totală (2024–2026)893.814 lei

Cumpărători: S.C. ADMINISTRATIA STRAZILOR, CONSTRUCTII EDILITARE SRL, SC LOCAL URBAN SRL, SC ADMINISTRATIA STRAZILOR, CONSTRUCTII EDILITARE SRL

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CRISTIŢĂ SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CRISTIŢĂ SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

CRISTIŢĂ SRL, cu sediul în Sat Dracea Com. Dracea, are codul unic de înregistrare (CUI) 17348825, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005000167342. Firma a fost înființată la data de 11 martie 2005 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, CRISTIŢĂ SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 112.049.846 lei și un rezultat net de 16.852.346 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CRISTIŢĂ SRL?

CRISTIŢĂ SRL (CUI 17348825) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CRISTIŢĂ SRL în sectorul său?

CRISTIŢĂ SRL ocupă locul 109 din 22.500 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CRISTIŢĂ SRL față de firmele din același domeniu?

CRISTIŢĂ SRL este mai veche decât 93% dintre cele 36.059 de firme active cu CAEN 4100.

Este CRISTIŢĂ SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CRISTIŢĂ SRL (CUI 17348825) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CRISTIŢĂ SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CRISTIŢĂ SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CRISTIŢĂ SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CRISTIŢĂ SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CRISTIŢĂ SRL plătitoare de TVA?

Da, CRISTIŢĂ SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CRISTIŢĂ SRL?

În anul 2025, CRISTIŢĂ SRL a raportat o cifră de afaceri de 112.049.846 lei și un număr mediu de 166 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CRISTIŢĂ SRL?

Firmoscop analizează CRISTIŢĂ SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Teleorman →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4100 din Teleorman, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.