Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › C&C 2005 SRL

C&C 2005 SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Hunedoara
CUI 17365540 · J2005000460203
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire C&C 2005 SRL
Cod fiscal (CIF) RO17365540
Nr. Reg. Comerțului J2005000460203
Sediu social Str. Buituri nr. 85 A, Mun. Hunedoara
Telefon 0726229536

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SĂRMĂŞAN EMIL-CRISTIAN · administratorSĂRMĂŞAN CLAUDIA-MARIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 01.12.2005
CAEN7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută C&C 2005 SRL după CUI 17365540 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
1.429.470 lei
-6.0% vs 2023
Profit net 2024
114.551 lei
-23.4% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă8.0%
Față de sectorpeste 75% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 29.914 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 2,0%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 88% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 28.623 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 390.496 lei20112012: 528.681 lei20122013: 755.034 lei20132014: 1.022.093 lei20142015: 1.347.849 lei20152016: 1.179.962 lei20162017: 1.667.571 lei20172018: 1.824.324 lei20182019: 1.575.006 lei20192020: 1.244.344 lei20202023: 1.513.050 lei20232024: 1.429.470 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 1.429.470 lei 114.551 lei 6
2023 1.513.050 lei 149.460 lei 5
2020 1.244.344 lei 6.021 lei 9
2019 1.575.006 lei 75.695 lei 13
2018 1.824.324 lei 277.899 lei 16
2017 1.667.571 lei 311.673 lei 14
2016 1.179.962 lei 175.649 lei 14
2015 1.347.849 lei 315.456 lei 16
2014 1.022.093 lei 78.506 lei 14
2013 755.034 lei 143.389 lei 7
2012 528.681 lei 90.908 lei 4
2011 390.496 lei -14.142 lei
2010 773.324 lei 86.572 lei 3
2009 175.508 lei -45.816 lei 3
2008 351.481 lei 48.561 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 124 zile+22 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 206 zile+39 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,01%−1,87 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 31,39%+2,09 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,19×−0,22 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,46×+0,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 10,8%−3,88 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,41%−2,97 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 68,61%−2,09 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 238.245 lei−64.365 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,92×−0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 12,27×−0,21 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 30 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,78%−1,42 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 146 din 1.133 firme active cu bilanț depus (CAEN 7732)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 1.800 firme active din sector
SectorCAEN 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru C&C 2005 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți C&C 2005 SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru C&C 2005 SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

C&C 2005 SRL, cu sediul în Mun. Hunedoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 17365540, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005000460203. Firma a fost înființată la data de 16 martie 2005 și are ca obiect principal de activitate Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN 7732).

La ultima verificare, C&C 2005 SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1.429.470 lei și un rezultat net de 114.551 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are C&C 2005 SRL?

C&C 2005 SRL (CUI 17365540) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă C&C 2005 SRL în sectorul său?

C&C 2005 SRL ocupă locul 146 din 1.133 firme active cu bilanț depus în CAEN 7732 (Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este C&C 2005 SRL față de firmele din același domeniu?

C&C 2005 SRL este mai veche decât 94% dintre cele 1.800 firme active cu CAEN 7732.

Este C&C 2005 SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare C&C 2005 SRL (CUI 17365540) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este C&C 2005 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, C&C 2005 SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în C&C 2005 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru C&C 2005 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este C&C 2005 SRL plătitoare de TVA?

Da, C&C 2005 SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a C&C 2005 SRL?

În anul 2024, C&C 2005 SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.429.470 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu C&C 2005 SRL?

Firmoscop analizează C&C 2005 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.