Sari la conținut
FirmoscopFirmeGalați › GENARIS PROD SRL

GENARIS PROD SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Galaţi
CUI 17370725 · J2005000594177
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GENARIS PROD SRL
Cod fiscal (CIF) RO17370725
Nr. Reg. Comerțului J2005000594177
Sediu social Str. Nae Leonard nr. 25, bl. R2, ap. 42, Mun. Galaţi, 800297
Telefon 0744565256

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VASILE CĂTĂLIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.03.2005
CAEN8292 · Activități de ambalare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GENARIS PROD SRL după CUI 17370725 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 54/100
Cifră de afaceri 2025
1.602.027 lei
+66.0% vs 2024
Profit net 2025
114.033 lei
+249.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.1%
Față de sectorpeste 48% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 245 de firme din Activități de ambalare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,7%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 66% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 278 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 513.195 lei20142015: 709.173 lei20152016: 588.144 lei20162017: 568.601 lei20172018: 624.234 lei20182019: 641.098 lei20192020: 486.851 lei20202021: 379.580 lei20212022: 445.564 lei20222023: 618.718 lei20232024: 965.840 lei20242025: 1.602.027 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.602.027 lei 114.033 lei 4
2024 965.840 lei 32.609 lei 4
2023 618.718 lei 441.615 lei 4
2022 445.564 lei -47.959 lei 5
2021 379.580 lei -172.555 lei 5
2020 486.851 lei -118.387 lei 5
2019 641.098 lei -85.789 lei 8
2018 624.234 lei -196.752 lei 7
2017 568.601 lei -95.984 lei 7
2016 588.144 lei -48.331 lei 7
2015 709.173 lei 97.204 lei 8
2014 513.195 lei 109.293 lei 8
2013 317.909 lei -58.470 lei 6
2012 479.161 lei -136.849 lei 6
2011 424.629 lei -53.183 lei 8
2010 500.758 lei 37.275 lei 7
2009 603.534 lei -5.220 lei 7
2008 454.694 lei -29.192 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 212 zile−124 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 31 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,12%+3,74 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 129,5%−28,45 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,77×+0,14 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,88%+10,08 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -29,5%+28,45 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 400.507 lei+159.047 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,23×+0,51 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,84×+0,68 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 95 zile−20 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,32%+5,31 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 102 din 403 firme active cu bilanț depus (CAEN 8292)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 765 firme active din sector
SectorCAEN 8292 · Activități de ambalare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume23
Dintre care radiate (închise)7

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GENARIS PROD SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GENARIS PROD SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GENARIS PROD SRL, cu sediul în Mun. Galaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 17370725, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005000594177. Firma a fost înființată la data de 17 martie 2005 și are ca obiect principal de activitate Activități de ambalare (CAEN 8292).

La ultima verificare, GENARIS PROD SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.602.027 lei și un rezultat net de 114.033 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GENARIS PROD SRL?

GENARIS PROD SRL (CUI 17370725) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă GENARIS PROD SRL în sectorul său?

GENARIS PROD SRL ocupă locul 102 din 403 firme active cu bilanț depus în CAEN 8292 (Activități de ambalare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GENARIS PROD SRL față de firmele din același domeniu?

GENARIS PROD SRL este mai veche decât 83% dintre cele 765 firme active cu CAEN 8292.

Este GENARIS PROD SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GENARIS PROD SRL (CUI 17370725) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GENARIS PROD SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GENARIS PROD SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GENARIS PROD SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GENARIS PROD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GENARIS PROD SRL plătitoare de TVA?

Da, GENARIS PROD SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GENARIS PROD SRL?

În anul 2025, GENARIS PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.602.027 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GENARIS PROD SRL?

Firmoscop analizează GENARIS PROD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.