Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › MARVI RAI SRL

MARVI RAI SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Sat Cobadin Com. Cobadin
CUI 17384356 · J13/883/2005
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MARVI RAI SRL
CUI 17384356
Nr. Reg. Comerțului J13/883/2005
Sediu social Str. Margaretelor nr. 41, Sat Cobadin Com. Cobadin, jud. CONSTANŢA, 907065

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CIOCAN MARCEL · administratorCIOCAN VIOREL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.03.2005
CAEN2370 · Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MARVI RAI SRL după CUI 17384356 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 44/100
Cifră de afaceri 2025
302.300 lei
+19.0% vs 2024
Profit net 2025
87.715 lei
+228.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă29.0%
Față de sectorpeste 89% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 582 de firme din Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 668 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 95.400 lei20142015: 125.940 lei20152016: 150.925 lei20162017: 186.860 lei20172018: 162.635 lei20182019: 266.850 lei20192020: 252.550 lei20202021: 298.020 lei20212022: 228.100 lei20222023: 281.552 lei20232024: 254.101 lei20242025: 302.300 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 302.300 lei 87.715 lei 1
2024 254.101 lei -68.482 lei 4
2023 281.552 lei -99.560 lei 6
2022 228.100 lei -28.952 lei 5
2021 298.020 lei 120.343 lei 3
2020 252.550 lei 6.155 lei 3
2019 266.850 lei -69.328 lei 5
2018 162.635 lei -96.186 lei 4
2017 186.860 lei -34.603 lei 3
2016 150.925 lei 27.657 lei 2
2015 125.940 lei -8.447 lei 2
2014 95.400 lei 11.033 lei 1
2013 38.350 lei 4.980 lei 1
2012 108.150 lei -12.398 lei 2
2011 80.165 lei -9.625 lei 3
2010 61.600 lei 477 lei 3
2009 73.880 lei 81 lei 4
2008 83.430 lei 6.457 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 458 zile−564 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi−350 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 29,02%+55,97 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 126,62%−35,64 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,79×+0,17 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 29,31%+44,93 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -26,62%+35,64 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 302.300 lei+238.775 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,01×+0,43 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 43,83%+64,41 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 312 din 930 firme active cu bilanț depus (CAEN 2370)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 1.991 firme active din sector
SectorCAEN 2370 · Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume8
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MARVI RAI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MARVI RAI SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MARVI RAI SRL, cu sediul în Sat Cobadin Com. Cobadin, are codul unic de înregistrare (CUI) 17384356, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J13/883/2005. Firma a fost înființată la data de 22 martie 2005 și are ca obiect principal de activitate Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei (CAEN 2370).

La ultima verificare, MARVI RAI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 302.300 lei și un rezultat net de 87.715 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MARVI RAI SRL?

MARVI RAI SRL (CUI 17384356) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă MARVI RAI SRL în sectorul său?

MARVI RAI SRL ocupă locul 312 din 930 firme active cu bilanț depus în CAEN 2370 (Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MARVI RAI SRL față de firmele din același domeniu?

MARVI RAI SRL este mai veche decât 88% dintre cele 1.991 firme active cu CAEN 2370.

Este MARVI RAI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MARVI RAI SRL (CUI 17384356) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MARVI RAI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MARVI RAI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MARVI RAI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MARVI RAI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MARVI RAI SRL plătitoare de TVA?

Nu, MARVI RAI SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MARVI RAI SRL?

În anul 2025, MARVI RAI SRL a raportat o cifră de afaceri de 302.300 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MARVI RAI SRL?

Firmoscop analizează MARVI RAI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.