Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › MIN HOTEL SRL

MIN HOTEL SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 17419284 · J2005000999132
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MIN HOTEL SRL
Cod fiscal (CIF) RO17419284
Nr. Reg. Comerțului J2005000999132
Sediu social Str. Timişanei nr. 1, Mun. Constanţa, 900524
Telefon -

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MINCU CONSTANTIN · administratorMINCU PETRICĂ · administratorMINCU OLGUȚA ELENA · administratorMINCU IONICA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.03.2005
CAEN5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MIN HOTEL SRL după CUI 17419284 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
432.980 lei
-15.0% vs 2024
Profit net 2025
122.353 lei
+200.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă28.3%
Față de sectorpeste 87% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 2.120 de firme din Hoteluri și alte facilități de cazare similare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 19% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 2.223 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 88.161 lei20142015: 132.498 lei20152016: 149.574 lei20162017: 99.082 lei20172018: 232.860 lei20182019: 286.093 lei20192020: 369.733 lei20202021: 288.431 lei20212022: 314.897 lei20222023: 560.053 lei20232024: 510.731 lei20242025: 432.980 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 432.980 lei 122.353 lei 1
2024 510.731 lei 40.693 lei 2
2023 560.053 lei 210.292 lei 2
2022 314.897 lei 117.800 lei 2
2021 288.431 lei 140.590 lei 1
2020 369.733 lei 244.571 lei 1
2019 286.093 lei 124.496 lei 3
2018 232.860 lei 68.360 lei 2
2017 99.082 lei -19.096 lei 2
2016 149.574 lei 29.314 lei 2
2015 132.498 lei 24.472 lei 2
2014 88.161 lei -7.973 lei 2
2013 75.838 lei -11.860 lei 2
2012 95.408 lei 31.571 lei 2
2011 69.900 lei 19.563 lei 2
2010 54.157 lei -4.351 lei 1
2009 48.246 lei -2.879 lei 3
2008 17.045 lei -4.979 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 111 zile−55 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 52 zile+37 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 28,26%+20,29 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 45,8%−40,16 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,18×+1,02 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,83×−4,83 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 76,56%−22,85 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 42,38%+27,29 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 55,35%+40,17 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 432.980 lei+177.614 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,5×−0,39 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 50,64%+38,42 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.556 din 2.955 firme active cu bilanț depus (CAEN 5510)
Vechime relativămai veche decât 69% dintre cele 4.565 firme active din sector
SectorCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)3
Valoare totală (2025–2026)71.266 lei

Cumpărători: Liceul Teoretic Emil Racovita Techirghiol, CENTRUL CULTURAL JUDETEAN CONSTANTA"TEODOR T. BURADA"

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume16
Dintre care radiate (închise)10

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MIN HOTEL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MIN HOTEL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MIN HOTEL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MIN HOTEL SRL, cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 17419284, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005000999132. Firma a fost înființată la data de 29 martie 2005 și are ca obiect principal de activitate Hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN 5510).

La ultima verificare, MIN HOTEL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 432.980 lei și un rezultat net de 122.353 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MIN HOTEL SRL?

MIN HOTEL SRL (CUI 17419284) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MIN HOTEL SRL în sectorul său?

MIN HOTEL SRL ocupă locul 1.556 din 2.955 firme active cu bilanț depus în CAEN 5510 (Hoteluri și alte facilități de cazare similare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MIN HOTEL SRL față de firmele din același domeniu?

MIN HOTEL SRL este mai veche decât 69% dintre cele 4.565 firme active cu CAEN 5510.

Este MIN HOTEL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MIN HOTEL SRL (CUI 17419284) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MIN HOTEL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MIN HOTEL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MIN HOTEL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MIN HOTEL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MIN HOTEL SRL plătitoare de TVA?

Da, MIN HOTEL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MIN HOTEL SRL?

În anul 2025, MIN HOTEL SRL a raportat o cifră de afaceri de 432.980 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MIN HOTEL SRL?

Firmoscop analizează MIN HOTEL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.