Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › JARNES SRL

JARNES SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 17467575 · J35/1235/2005
Verifică înainte Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire JARNES SRL
Cod fiscal (CIF) RO17467575
Nr. Reg. Comerțului J35/1235/2005
Sediu social Str. Balta Verde nr. 16C, Mun. Timişoara, 300351
Telefon 0722608504

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

JIANU CRISTIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.04.2005
CAEN4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută JARNES SRL după CUI 17467575 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 45/100
Cifră de afaceri 2025
1.094.222 lei
+2.0% vs 2024
Profit net 2025
36.055 lei
+307.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.3%
Față de sectorpeste 47% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 11.761 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 88% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 12.374 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 591.249 lei20142015: 605.575 lei20152016: 652.772 lei20162017: 714.963 lei20172018: 758.649 lei20182019: 852.143 lei20192020: 704.163 lei20202021: 824.838 lei20212022: 951.921 lei20222023: 1.048.996 lei20232024: 1.070.700 lei20242025: 1.094.222 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.094.222 lei 36.055 lei 6
2024 1.070.700 lei 8.856 lei 6
2023 1.048.996 lei -35.210 lei 7
2022 951.921 lei 13.549 lei 7
2021 824.838 lei 2.530 lei 7
2020 704.163 lei 1.522 lei 6
2019 852.143 lei 27.315 lei 6
2018 758.649 lei 6.552 lei 6
2017 714.963 lei -42.625 lei 6
2016 652.772 lei -20.405 lei 6
2015 605.575 lei 2.451 lei 6
2014 591.249 lei 2.814 lei 6
2013 602.166 lei 13.433 lei 6
2012 524.456 lei 664 lei 6
2011 391.884 lei -3.997 lei 5
2010 371.382 lei -4.106 lei 5
2009 326.529 lei -11.284 lei 4
2008 30.460 lei -6.932 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 41 zile−14 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 14 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,3%+2,47 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 113,81%−32,75 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,88×+0,2 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 33,7%+25,59 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -13,81%+32,75 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 182.370 lei+3.920 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 10,23×+0,42 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 35,18×+6,59 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 10 zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,1%+0,6 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 577 din 9.463 firme active cu bilanț depus (CAEN 4520)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 22.262 firme active din sector
SectorCAEN 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru JARNES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți JARNES SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

JARNES SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 17467575, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/1235/2005. Firma a fost înființată la data de 11 aprilie 2005 și are ca obiect principal de activitate Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN 4520).

La ultima verificare, JARNES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.094.222 lei și un rezultat net de 36.055 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are JARNES SRL?

JARNES SRL (CUI 17467575) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 24 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă JARNES SRL în sectorul său?

JARNES SRL ocupă locul 577 din 9.463 firme active cu bilanț depus în CAEN 4520 (Întreținerea și repararea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este JARNES SRL față de firmele din același domeniu?

JARNES SRL este mai veche decât 91% dintre cele 22.262 firme active cu CAEN 4520.

Este JARNES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare JARNES SRL (CUI 17467575) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este JARNES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, JARNES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în JARNES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru JARNES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este JARNES SRL plătitoare de TVA?

Da, JARNES SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a JARNES SRL?

În anul 2025, JARNES SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.094.222 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu JARNES SRL?

Firmoscop analizează JARNES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.