Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › LYON CONSULTING GROUP SRL

LYON CONSULTING GROUP SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Sector 4 Mun. Bucureşti
CUI 17470570 · J2005006772407
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LYON CONSULTING GROUP SRL
Cod fiscal (CIF) RO17470570
Nr. Reg. Comerțului J2005006772407
Sediu social Str. George Bacovia nr. 3, Sector 4 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 40691
Telefon 4560253

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GHEORGHE ALICE-FLORINA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.04.2005
CAEN8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LYON CONSULTING GROUP SRL după CUI 17470570 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
513.534 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
256.963 lei
+6.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă50.0%
Față de sectorpeste 77% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 5.832 de firme din Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,4%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 51% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 5.945 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 375.189 lei20142015: 421.336 lei20152016: 394.029 lei20162017: 429.264 lei20172018: 437.483 lei20182019: 478.523 lei20192020: 440.212 lei20202021: 411.586 lei20212022: 398.659 lei20222023: 449.645 lei20232024: 482.409 lei20242025: 513.534 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 513.534 lei 256.963 lei 2
2024 482.409 lei 241.525 lei 2
2023 449.645 lei 241.451 lei 2
2022 398.659 lei 157.556 lei 2
2021 411.586 lei 187.581 lei 2
2020 440.212 lei 279.562 lei 2
2019 478.523 lei 322.180 lei 2
2018 437.483 lei 258.953 lei 2
2017 429.264 lei 222.256 lei 2
2016 394.029 lei 134.445 lei 2
2015 421.336 lei 112.675 lei 2
2014 375.189 lei 63.738 lei 2
2013 349.156 lei -57.668 lei 2
2012 358.065 lei 135.045 lei 2
2011 411.115 lei 217.652 lei 2
2010 472.404 lei 315.179 lei 2
2009 495.432 lei 291.649 lei 1
2008 409.039 lei 238.808 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 21 zile−3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 22 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 50,04% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 4,93%−0,15 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 20,27×+0,59 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,05× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 44,05%+4,02 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 42,73%+3,7 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 97,02%−0,49 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 256.767 lei+15.562 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,85×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 108,29%−0,31 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.649 din 7.983 firme active cu bilanț depus (CAEN 8299)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 17.509 firme active din sector
SectorCAEN 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LYON CONSULTING GROUP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LYON CONSULTING GROUP SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LYON CONSULTING GROUP SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LYON CONSULTING GROUP SRL, cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 17470570, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005006772407. Firma a fost înființată la data de 12 aprilie 2005 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN 8299).

La ultima verificare, LYON CONSULTING GROUP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 513.534 lei și un rezultat net de 256.963 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LYON CONSULTING GROUP SRL?

LYON CONSULTING GROUP SRL (CUI 17470570) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LYON CONSULTING GROUP SRL în sectorul său?

LYON CONSULTING GROUP SRL ocupă locul 2.649 din 7.983 firme active cu bilanț depus în CAEN 8299 (Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LYON CONSULTING GROUP SRL față de firmele din același domeniu?

LYON CONSULTING GROUP SRL este mai veche decât 94% dintre cele 17.509 firme active cu CAEN 8299.

Este LYON CONSULTING GROUP SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LYON CONSULTING GROUP SRL (CUI 17470570) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LYON CONSULTING GROUP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LYON CONSULTING GROUP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LYON CONSULTING GROUP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LYON CONSULTING GROUP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LYON CONSULTING GROUP SRL plătitoare de TVA?

Da, LYON CONSULTING GROUP SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LYON CONSULTING GROUP SRL?

În anul 2025, LYON CONSULTING GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 513.534 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LYON CONSULTING GROUP SRL?

Firmoscop analizează LYON CONSULTING GROUP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.