Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › RALCHI SRL

RALCHI SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 17470880 · J12/1370/2005
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RALCHI SRL
Cod fiscal (CIF) RO17470880
Nr. Reg. Comerțului J12/1370/2005
Sediu social Cal. Floreşti nr. 4, ap. 62, Mun. Cluj-Napoca, 400509
Telefon 0729043482

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

CHIDEAN RADU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.04.2005
CAEN7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RALCHI SRL după CUI 17470880 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.078.853 lei
+5.0% vs 2024
Profit net 2025
521.418 lei
+25.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă48.3%
Față de sectorpeste 67% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 3.962 de firme din Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 33,2%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 92% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.063 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 176.139 lei20142015: 219.648 lei20152016: 281.634 lei20162017: 316.684 lei20172018: 389.534 lei20182019: 400.419 lei20192020: 450.962 lei20202021: 578.829 lei20212022: 699.573 lei20222023: 855.279 lei20232024: 1.026.062 lei20242025: 1.078.853 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.078.853 lei 521.418 lei 4
2024 1.026.062 lei 414.637 lei
2023 855.279 lei 401.339 lei
2022 699.573 lei 352.681 lei
2021 578.829 lei 226.850 lei
2020 450.962 lei 127.046 lei
2019 400.419 lei 1.786 lei
2018 389.534 lei 82.179 lei
2017 316.684 lei 112.263 lei
2016 281.634 lei 88.223 lei
2015 219.648 lei 77.599 lei
2014 176.139 lei 60.094 lei
2013 126.051 lei 64.319 lei 2
2011 87.577 lei 48.580 lei 2
2010 62.773 lei 19.788 lei 2
2009 34.561 lei 4.725 lei
2008 2.852 lei -13.094 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 161 zile+116 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 200 zile+148 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 48,33%+7,92 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 48,55%+28,25 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,06×−2,87 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,93×+0,68 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 101,32%+19,53 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 53,15%−13,37 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 52,46%−28,87 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 269.713 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,1×−0,55 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 345,9×+319,63 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi−13 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 104,05%+30,08 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 127 din 2.898 firme active cu bilanț depus (CAEN 7490)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 7.759 firme active din sector
SectorCAEN 7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RALCHI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RALCHI SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RALCHI SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RALCHI SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 17470880, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/1370/2005. Firma a fost înființată la data de 12 aprilie 2005 și are ca obiect principal de activitate Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7490).

La ultima verificare, RALCHI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.078.853 lei și un rezultat net de 521.418 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RALCHI SRL?

RALCHI SRL (CUI 17470880) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RALCHI SRL în sectorul său?

RALCHI SRL ocupă locul 127 din 2.898 firme active cu bilanț depus în CAEN 7490 (Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RALCHI SRL față de firmele din același domeniu?

RALCHI SRL este mai veche decât 93% dintre cele 7.759 firme active cu CAEN 7490.

Este RALCHI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RALCHI SRL (CUI 17470880) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RALCHI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RALCHI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RALCHI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RALCHI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RALCHI SRL plătitoare de TVA?

Da, RALCHI SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RALCHI SRL?

În anul 2025, RALCHI SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.078.853 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RALCHI SRL?

Firmoscop analizează RALCHI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.