Sari la conținut
Firmoscop › Firme › București › SALESIANER MIETTEX SRL

SALESIANER MIETTEX SRL

Înființată în 2005 · 21 de ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 17480221 · J2005006937400
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SALESIANER MIETTEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO17480221
Nr. Reg. Comerțului J2005006937400
Sediu social Str. DRUMUL OSIEI nr. 54-64, Bucureşti Sectorul 6, 70000
Telefon 0213196790

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

MARKUS KUHBOCK · administratorIANCHIŞ DANIEL-FLORIN · administratorCHIOREAN IULIU-ADRIAN · administratorIOANE CONSTANTIN- VICTOR · administratorCONSTANTIN ANDREEA-GEORGETA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN9610 · Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SALESIANER MIETTEX SRL după CUI 17480221 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
132.076.975 lei
+14,0% vs 2024
Profit net 2025
26.544.252 lei
+10,7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă20.1%
Față de sectorpeste 74% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 946 de firme din Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,2%.

Mărime față de sector377 de angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.084 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 22.689.984 lei20142015: 26.413.129 lei20152016: 32.987.908 lei20162017: 37.248.406 lei20172018: 43.535.818 lei20182019: 48.528.857 lei20192020: 38.632.834 lei20202021: 48.052.197 lei20212022: 77.952.337 lei20222023: 102.284.743 lei20232024: 115.868.688 lei20242025: 132.076.975 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 132.076.975 lei 26.544.252 lei 377
2024 115.868.688 lei 23.970.615 lei 353
2023 102.284.743 lei 19.913.421 lei 349
2022 77.952.337 lei 11.375.044 lei 280
2021 48.052.197 lei 4.904.274 lei 177
2020 38.632.834 lei -1.576.460 lei 185
2019 48.528.857 lei 2.650.308 lei 227
2018 43.535.818 lei 5.326.108 lei 201
2017 37.248.406 lei 3.825.040 lei 177
2016 32.987.908 lei 2.873.269 lei 182
2015 26.413.129 lei 1.910.256 lei 147
2014 22.689.984 lei 441.643 lei 119
2013 20.215.140 lei 5.324.929 lei 91
2012 17.528.906 lei 3.703.712 lei 86
2011 13.709.426 lei 1.348.361 lei 75
2010 11.056.765 lei -1.644.181 lei 80
2009 8.367.157 lei -5.157.902 lei 53
2008 4.948.818 lei -7.748.289 lei 50

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 85 de zile+13 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 79 de zile+8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 20,1%−0,59 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 20,69%+2,93 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,83×−0,8 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,26× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 22,65% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 17,87%−0,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 78,89%−2,87 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 350.337 lei+22.097 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,89× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,98×−0,22 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 122 de zile+8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 29,14%−1,06 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1 din 858 de firme active cu bilanț depus (CAEN 9610)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 1.318 firme active din sector
SectorCAEN 9610 · Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)73
Valoare totală (2024–2026)27.997.886 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați24 · 77.168.824 lei

Autorități: SPITAL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BIHOR, SPITALUL JUDETEAN SATU MARE, Spitalul Județean de Urgență Dr.Constantin Andreoiu Ploiești

Achiziții directe (SEAP)147
Valoare totală (2024–2026)5.676.484 lei

Cumpărători: SPITALUL CLINIC DE BOLI INFECTIOASE CLUJ, Spitalul Municipal Targu Secuiesc, Institutul National de Gerontologie si Geriatrie ANA ASLAN

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SALESIANER MIETTEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SALESIANER MIETTEX SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

SALESIANER MIETTEX SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 17480221, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005006937400. Firma a fost înființată la data de 13 aprilie 2005 și are ca obiect principal de activitate Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană (CAEN 9610).

La ultima verificare, SALESIANER MIETTEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 132.076.975 lei și un rezultat net de 26.544.252 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SALESIANER MIETTEX SRL?

SALESIANER MIETTEX SRL (CUI 17480221) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SALESIANER MIETTEX SRL în sectorul său?

SALESIANER MIETTEX SRL ocupă locul 1 din 858 de firme active cu bilanț depus în CAEN 9610 (Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SALESIANER MIETTEX SRL față de firmele din același domeniu?

SALESIANER MIETTEX SRL este mai veche decât 93% dintre cele 1.318 firme active cu CAEN 9610.

Este SALESIANER MIETTEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SALESIANER MIETTEX SRL (CUI 17480221) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SALESIANER MIETTEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SALESIANER MIETTEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SALESIANER MIETTEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SALESIANER MIETTEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SALESIANER MIETTEX SRL plătitoare de TVA?

Da, SALESIANER MIETTEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SALESIANER MIETTEX SRL?

În anul 2025, SALESIANER MIETTEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 132.076.975 lei și un număr mediu de 377 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SALESIANER MIETTEX SRL?

Firmoscop analizează SALESIANER MIETTEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Servicii personale în București →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 9610 din București, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.