Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › DIANTHUS FARM SRL

DIANTHUS FARM SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Sat Cermei Com. Cermei
CUI 1749235 · J02/1132/1992
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DIANTHUS FARM SRL
Cod fiscal (CIF) RO1749235
Nr. Reg. Comerțului J02/1132/1992
Sediu Sat Cermei Com. Cermei, Arad
Telefon 0257328035

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

GALOŞ CRISTIAN-CĂTĂLIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.11.1992
CAEN4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DIANTHUS FARM SRL după CUI 1749235 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
3.255.206 lei
-2.0% vs 2024
Profit net 2025
14.619 lei
-88.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.4%
Față de sectorpeste 27% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.602 de firme din Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 68% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 2.627 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital35.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 445.330 lei20142015: 824.709 lei20152016: 972.722 lei20162017: 1.140.202 lei20172018: 1.290.105 lei20182019: 1.423.751 lei20192020: 1.736.796 lei20202021: 1.895.472 lei20212022: 2.265.549 lei20222023: 2.739.230 lei20232024: 3.324.625 lei20242025: 3.255.206 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.255.206 lei 14.619 lei 6
2024 3.324.625 lei 121.363 lei 6
2023 2.739.230 lei 132.875 lei 5
2022 2.265.549 lei 51.580 lei 5
2021 1.895.472 lei 39.418 lei 5
2020 1.736.796 lei 107.243 lei 5
2019 1.423.751 lei 28.566 lei
2018 1.290.105 lei 53.680 lei 4
2017 1.140.202 lei 53.878 lei 4
2016 972.722 lei -6.633 lei 4
2015 824.709 lei -11.357 lei 4
2014 445.330 lei -47.089 lei 4
2013 772.496 lei 24.646 lei 4
2012 792.672 lei 26.240 lei 4
2011 770.855 lei 41.184 lei 4
2010 728.339 lei 66.221 lei 3
2009 695.804 lei 15.473 lei 4
2008 514.053 lei 4.316 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 109 zile−1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 40 zile−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,45%−3,2 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 97,82%+9,24 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,02×−0,11 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 35,94×+28,47 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 53,88%−36,77 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,47%−9,28 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 2,72%−9,14 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 542.534 lei−11.570 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,27×+0,33 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,25×+0,8 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 58 zile−9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,75%−3,84 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 943 din 3.256 firme active cu bilanț depus (CAEN 4773)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 4.653 firme active din sector
SectorCAEN 4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DIANTHUS FARM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DIANTHUS FARM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DIANTHUS FARM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DIANTHUS FARM SRL, cu sediul în Sat Cermei Com. Cermei, are codul unic de înregistrare (CUI) 1749235, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J02/1132/1992. Firma a fost înființată la data de 25 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate (CAEN 4773).

La ultima verificare, DIANTHUS FARM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.255.206 lei și un rezultat net de 14.619 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DIANTHUS FARM SRL?

DIANTHUS FARM SRL (CUI 1749235) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DIANTHUS FARM SRL în sectorul său?

DIANTHUS FARM SRL ocupă locul 943 din 3.256 firme active cu bilanț depus în CAEN 4773 (Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DIANTHUS FARM SRL față de firmele din același domeniu?

DIANTHUS FARM SRL este mai veche decât 99% dintre cele 4.653 firme active cu CAEN 4773.

Este DIANTHUS FARM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DIANTHUS FARM SRL (CUI 1749235) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DIANTHUS FARM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DIANTHUS FARM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DIANTHUS FARM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DIANTHUS FARM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DIANTHUS FARM SRL plătitoare de TVA?

Da, DIANTHUS FARM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DIANTHUS FARM SRL?

În anul 2025, DIANTHUS FARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.255.206 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DIANTHUS FARM SRL?

Firmoscop analizează DIANTHUS FARM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Arad →

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.