Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › BMF VISION SRL

BMF VISION SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 17505946 · J2005000903058
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BMF VISION SRL
Cod fiscal (CIF) RO17505946
Nr. Reg. Comerțului J2005000903058
Sediu social Str. Nicolae Titulescu nr. 6, Mun. Oradea, jud. BIHOR, 410147
Telefon 0742039771

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

NEGREA MARIUS · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 01.05.2012
CAEN7413 · Activități de design de interior
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BMF VISION SRL după CUI 17505946 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.305.307 lei
+12.0% vs 2024
Profit net 2025
1.010.790 lei
+7.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă77.4%
Față de sectorpeste 96% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 231 de firme din Activități de design de interior care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 18,4%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 249 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 314.414 lei20142015: 366.944 lei20152016: 418.585 lei20162017: 487.367 lei20172018: 530.078 lei20182019: 599.639 lei20192020: 570.799 lei20202021: 517.976 lei20212022: 467.531 lei20222023: 509.696 lei20232024: 1.167.737 lei20242025: 1.305.307 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.305.307 lei 1.010.790 lei 2
2024 1.167.737 lei 940.754 lei 2
2023 509.696 lei 360.960 lei 2
2022 467.531 lei 281.023 lei 2
2021 517.976 lei 267.371 lei 3
2020 570.799 lei 297.362 lei 5
2019 599.639 lei 261.214 lei 7
2018 530.078 lei 170.386 lei 7
2017 487.367 lei 181.487 lei 7
2016 418.585 lei 147.978 lei 7
2015 366.944 lei 101.456 lei 7
2014 314.414 lei 80.324 lei 6
2013 266.406 lei 54.455 lei 6
2012 111.486 lei 6.930 lei 5
2011 0 lei 0 lei
2010 -150 lei
2009 -6.791 lei
2008 83.369 lei 43.180 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 15 zile+9 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 219 zile+176 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 77,44%−3,12 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 5,05%+3,13 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 19,79×−32,32 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,05× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,98% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 94,99%−3,19 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 95,01%−3,2 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 652.654 lei+68.785 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,23× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 466,25%−41,27 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 42 din 823 firme active cu bilanț depus (CAEN 7413)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 1.633 firme active din sector
SectorCAEN 7413 · Activități de design de interior →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BMF VISION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BMF VISION SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BMF VISION SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BMF VISION SRL, cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 17505946, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005000903058. Firma a fost înființată la data de 20 aprilie 2005 și are ca obiect principal de activitate Activități de design de interior (CAEN 7413).

La ultima verificare, BMF VISION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.305.307 lei și un rezultat net de 1.010.790 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BMF VISION SRL?

BMF VISION SRL (CUI 17505946) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BMF VISION SRL în sectorul său?

BMF VISION SRL ocupă locul 42 din 823 firme active cu bilanț depus în CAEN 7413 (Activități de design de interior), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BMF VISION SRL față de firmele din același domeniu?

BMF VISION SRL este mai veche decât 94% dintre cele 1.633 firme active cu CAEN 7413.

Este BMF VISION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BMF VISION SRL (CUI 17505946) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BMF VISION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BMF VISION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BMF VISION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BMF VISION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BMF VISION SRL plătitoare de TVA?

Da, BMF VISION SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BMF VISION SRL?

În anul 2025, BMF VISION SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.305.307 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BMF VISION SRL?

Firmoscop analizează BMF VISION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.