Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › ROCHE ROMANIA SRL

ROCHE ROMANIA SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 17551047 · J40/8210/2005
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVAMare contribuabil
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROCHE ROMANIA SRL
Cod fiscal (CIF) RO17551047
Nr. Reg. Comerțului J40/8210/2005
Sediu social Bld. Poligrafiei nr. 1A, et. 15, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0212025900

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

JOSHUA DAVID JORDAN · administratorLÖFFLER FRANK · administratorVIŞAN IONUŢ-ANDREI · administratorOLIVER BLECK · administratorJUAN JOSE CORTIZO · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.07.2010
CAEN4646 · Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Mare contribuabilDa · în evidența ANAF pentru firme mari
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROCHE ROMANIA SRL după CUI 17551047 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
1.255.113.162 lei
-12.0% vs 2023
Profit net 2024
21.900.141 lei
+11.5% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă1.7%
Față de sectorpeste 25% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.252 de firme din Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 8,6%.

Mărime față de sector195 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.305 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital1.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 598.883.885 lei20082010: 1.021.573.277 lei20102011: 1.090.313.389 lei20112012: 1.300.199.666 lei20122013: 1.386.617.953 lei20132014: 1.088.005.751 lei20142015: 859.493.853 lei20152016: 790.421.206 lei20162017: 725.584.475 lei20172023: 1.424.734.122 lei20232024: 1.255.113.162 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 1.255.113.162 lei 21.900.141 lei 195
2023 1.424.734.122 lei 19.639.886 lei 187
2017 725.584.475 lei 15.422.624 lei 192
2016 790.421.206 lei 26.396.140 lei 183
2015 859.493.853 lei 24.727.948 lei 201
2014 1.088.005.751 lei 4.247.309 lei 225
2013 1.386.617.953 lei 7.784.398 lei 233
2012 1.300.199.666 lei 4.535.360 lei 232
2011 1.090.313.389 lei 149.697 lei 225
2010 1.021.573.277 lei -268.500.244 lei 218
2008 598.883.885 lei 7.093.206 lei 152

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2023 și 2024, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20232024
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 198 zile+26 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 168 zile−47 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,74%+0,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 54,31%+1,03 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,84× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,24× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 4%+0,26 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,75%+0,19 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 43,76%+2,12 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 6.436.478 lei−1.182.421 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor −0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,74×−2,16 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 133 zile+58 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,76%+0,9 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 10 din 1.783 firme active cu bilanț depus (CAEN 4646)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 2.680 firme active din sector
SectorCAEN 4646 · Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)2.096
Valoare totală (2024–2026)470.728.269 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați606 · 2.634.489.359 lei

Autorități: SPITAL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BIHOR, SPITALUL CLINIC COLTEA, SPITALUL MUNICIPAL PLOIESTI

Achiziții directe (SEAP)1.028
Valoare totală (2024–2026)10.569.029 lei

Cumpărători: INSTITUTUL ONCOLOGIC PROF DR ALEXANDRU TRESTIOREANU, Institutul National pentru Sanatatea Mamei si Copilului "Alessandrescu-Rusescu Bucuresti", Spitalul de Boli Infectioase si Tropicale "Dr. Victor Babes"

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: mandat administratori expirat → INREGISTRAT din data 29.07.2010
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 29.07.2010 → mandat administratori expirat
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: mandat administratori expirat → INREGISTRAT din data 29.07.2010

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROCHE ROMANIA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROCHE ROMANIA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROCHE ROMANIA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROCHE ROMANIA SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 17551047, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/8210/2005. Firma a fost înființată la data de 4 mai 2005 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice (CAEN 4646).

La ultima verificare, ROCHE ROMANIA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1.255.113.162 lei și un rezultat net de 21.900.141 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROCHE ROMANIA SRL?

ROCHE ROMANIA SRL (CUI 17551047) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROCHE ROMANIA SRL în sectorul său?

ROCHE ROMANIA SRL ocupă locul 10 din 1.783 firme active cu bilanț depus în CAEN 4646 (Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROCHE ROMANIA SRL față de firmele din același domeniu?

ROCHE ROMANIA SRL este mai veche decât 81% dintre cele 2.680 firme active cu CAEN 4646.

Este ROCHE ROMANIA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROCHE ROMANIA SRL (CUI 17551047) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROCHE ROMANIA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROCHE ROMANIA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROCHE ROMANIA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROCHE ROMANIA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROCHE ROMANIA SRL plătitoare de TVA?

Da, ROCHE ROMANIA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROCHE ROMANIA SRL?

În anul 2024, ROCHE ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.255.113.162 lei și un număr mediu de 195 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROCHE ROMANIA SRL?

Firmoscop analizează ROCHE ROMANIA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.