Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › PAV CRIS CONSTRUCT SRL

PAV CRIS CONSTRUCT SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Sat Dobroeşti Com. Dobroeşti
CUI 17567078 · J23/193/2018
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PAV CRIS CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO17567078
Nr. Reg. Comerțului J23/193/2018
Sediu social Str. Socului nr. 3, CAMERA 1, Sat Dobroeşti Com. Dobroeşti, jud. ILFOV, 77085
Telefon 0745854613

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

NEICU CRISTIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 17.01.2018
CAEN4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PAV CRIS CONSTRUCT SRL după CUI 17567078 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 88/100
Cifră de afaceri 2025
1.164.848 lei
-32.0% vs 2024
Profit net 2025
37.622 lei
-90.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.2%
Față de sectorpeste 37% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 862 de firme din Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,0%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 77% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 861 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 46.315 lei20082009: 82.760 lei20092011: 15.920 lei20112017: 282.868 lei20172018: 502.831 lei20182019: 706.730 lei20192020: 686.398 lei20202021: 1.020.032 lei20212022: 963.260 lei20222023: 1.309.078 lei20232024: 1.716.679 lei20242025: 1.164.848 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.164.848 lei 37.622 lei 3
2024 1.716.679 lei 410.315 lei 2
2023 1.309.078 lei 212.071 lei 3
2022 963.260 lei 63.631 lei 3
2021 1.020.032 lei 157.152 lei 3
2020 686.398 lei -33.547 lei 2
2019 706.730 lei 57.209 lei 3
2018 502.831 lei 29.062 lei 3
2017 282.868 lei 44.468 lei 3
2011 15.920 lei -26.024 lei 1
2009 82.760 lei -5.949 lei 2
2008 46.315 lei -38.777 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 36 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 30 zile+15 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,23%−20,67 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 13,24%+13,31 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 7,55×+1.408,57 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,15× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 4,94%−50,07 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,29%−50,76 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 86,76%−13,31 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 388.283 lei−470.057 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,33×−0,97 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,76×−0,97 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 63 zile+9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,44%−29,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 355 din 1.476 firme active cu bilanț depus (CAEN 4613)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 2.697 firme active din sector
SectorCAEN 4613 · Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Sat Dobroeşti Com. Dobroeşti
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 17.01.2018
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/8472/2005 → J23/193/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 17.01.2018 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti → Bucureşti Sectorul 2
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/193/2018 → J40/8472/2005
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Sat Dobroeşti, Comuna Dobroeşti
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 17.01.2018
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/8472/2005 → J23/193/2018

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PAV CRIS CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PAV CRIS CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PAV CRIS CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PAV CRIS CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Dobroeşti Com. Dobroeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 17567078, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/193/2018. Firma a fost înființată la data de 10 mai 2005 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN 4613).

La ultima verificare, PAV CRIS CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.164.848 lei și un rezultat net de 37.622 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PAV CRIS CONSTRUCT SRL?

PAV CRIS CONSTRUCT SRL (CUI 17567078) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PAV CRIS CONSTRUCT SRL în sectorul său?

PAV CRIS CONSTRUCT SRL ocupă locul 355 din 1.476 firme active cu bilanț depus în CAEN 4613 (Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PAV CRIS CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

PAV CRIS CONSTRUCT SRL este mai veche decât 81% dintre cele 2.697 firme active cu CAEN 4613.

Este PAV CRIS CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PAV CRIS CONSTRUCT SRL (CUI 17567078) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PAV CRIS CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PAV CRIS CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PAV CRIS CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PAV CRIS CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PAV CRIS CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, PAV CRIS CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PAV CRIS CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, PAV CRIS CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.164.848 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PAV CRIS CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează PAV CRIS CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.