Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › REPER SRL

REPER SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Sat Mărgăriţi Com. Beceni
CUI 17567493 · J2005000604102
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire REPER SRL
Cod fiscal (CIF) RO17567493
Nr. Reg. Comerțului J2005000604102
Sediu social Str. Principală M. nr. 45, bl. 1, et. 1, ap. 4, Camera 1, Sat Mărgăriţi Com. Beceni, jud. BUZĂU
Telefon 714665

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MIHAI SORIN-CIPRIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 18.09.2013
CAEN3311 · Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută REPER SRL după CUI 17567493 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
374.293 lei
+56.0% vs 2024
Profit net 2025
81.192 lei
+165.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă21.7%
Față de sectorpeste 41% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 13.328 de firme din Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 29,7%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 70% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.474 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 138.641 lei20142015: 111.537 lei20152016: 182.646 lei20162017: 186.476 lei20172018: 142.967 lei20182019: 183.759 lei20192020: 175.038 lei20202021: 241.559 lei20212022: 297.822 lei20222023: 269.086 lei20232024: 239.455 lei20242025: 374.293 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 374.293 lei 81.192 lei 2
2024 239.455 lei 30.567 lei 2
2023 269.086 lei 68.128 lei 2
2022 297.822 lei 57.100 lei 3
2021 241.559 lei 35.765 lei 3
2020 175.038 lei -14.123 lei 3
2019 183.759 lei 8.796 lei 3
2018 142.967 lei 16.153 lei 3
2017 186.476 lei 82.168 lei 2
2016 182.646 lei 102.077 lei 2
2015 111.537 lei 36.127 lei 1
2014 138.641 lei 26.284 lei 1
2013 60.425 lei 23.577 lei 1
2012 0 lei 0 lei
2011 0 lei 0 lei 0
2010 23.100 lei 5.480 lei 1
2009 48.080 lei 10.389 lei 1
2008 29.630 lei 7.315 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 48 zile−48 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 10 zile−11 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 21,69%+8,92 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 31,2%−25,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,21×+1,44 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,45×−0,84 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 74,14%+11,68 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 51,01%+23,77 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 68,8%+25,19 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 187.147 lei+67.419 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,35×+0,22 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,53×+1,45 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 66 zile−23 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 30,02%+14,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 82 din 241 firme active cu bilanț depus (CAEN 3311)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 429 firme active din sector
SectorCAEN 3311 · Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru REPER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți REPER SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru REPER SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

REPER SRL, cu sediul în Sat Mărgăriţi Com. Beceni, are codul unic de înregistrare (CUI) 17567493, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005000604102. Firma a fost înființată la data de 10 mai 2005 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal (CAEN 3311).

La ultima verificare, REPER SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 374.293 lei și un rezultat net de 81.192 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are REPER SRL?

REPER SRL (CUI 17567493) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă REPER SRL în sectorul său?

REPER SRL ocupă locul 82 din 241 firme active cu bilanț depus în CAEN 3311 (Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal), după cifra de afaceri.

Cât de veche este REPER SRL față de firmele din același domeniu?

REPER SRL este mai veche decât 85% dintre cele 429 firme active cu CAEN 3311.

Este REPER SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare REPER SRL (CUI 17567493) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este REPER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, REPER SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în REPER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru REPER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este REPER SRL plătitoare de TVA?

Da, REPER SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a REPER SRL?

În anul 2025, REPER SRL a raportat o cifră de afaceri de 374.293 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu REPER SRL?

Firmoscop analizează REPER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.