Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › VAPEDO SRL

VAPEDO SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Odorheiu Secuiesc
CUI 17569575 · J19/520/2005
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VAPEDO SRL
Cod fiscal (CIF) RO17569575
Nr. Reg. Comerțului J19/520/2005
Sediu social Str. Kossuth Lajos nr. 20, Mun. Odorheiu Secuiesc, jud. HARGHITA, 535600

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SIKLODI BARNA-SZABOLCS · administratorDOBAY HUBA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.05.2005
CAEN6492 · Alte activități de creditare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VAPEDO SRL după CUI 17569575 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.480.947 lei
+114.0% vs 2024
Profit net 2025
483.708 lei
+105.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă32.7%
Față de sectorpeste 58% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.162 de firme din Alte activități de creditare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 27,1%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 61% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.221 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 278.703 lei20142015: 304.274 lei20152016: 273.054 lei20162017: 334.956 lei20172018: 369.274 lei20182019: 382.328 lei20192020: 413.499 lei20202021: 453.995 lei20212022: 562.597 lei20222023: 756.195 lei20232024: 692.276 lei20242025: 1.480.947 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.480.947 lei 483.708 lei 2
2024 692.276 lei 235.141 lei 3
2023 756.195 lei 383.685 lei 3
2022 562.597 lei 299.383 lei 3
2021 453.995 lei 172.676 lei 3
2020 413.499 lei 132.029 lei 3
2019 382.328 lei 181.207 lei 2
2018 369.274 lei 117.796 lei 3
2017 334.956 lei 175.620 lei 3
2016 273.054 lei 123.808 lei 3
2015 304.274 lei 131.808 lei 3
2014 278.703 lei 52.307 lei 3
2013 146.316 lei 2.226 lei 2
2012 1.346.804 lei 12.913 lei 2
2011 831.860 lei 57.772 lei 2
2010 195.980 lei 33.269 lei 2
2009 159.687 lei 42.312 lei 1
2008 145.814 lei 36.514 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 486 zile−349 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 10 zile−4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 32,66%−1,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 42,04%+0,52 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,38× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,73× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 17,81%+7,28 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,32%+4,16 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 57,96%−0,52 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 740.474 lei+509.715 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,32×+0,14 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,84×−178,87 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 63 zile+61 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 56,06%−14,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 279 din 1.802 firme active cu bilanț depus (CAEN 6492)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 3.109 firme active din sector
SectorCAEN 6492 · Alte activități de creditare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VAPEDO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VAPEDO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VAPEDO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VAPEDO SRL, cu sediul în Mun. Odorheiu Secuiesc, are codul unic de înregistrare (CUI) 17569575, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J19/520/2005. Firma a fost înființată la data de 11 mai 2005 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de creditare (CAEN 6492).

La ultima verificare, VAPEDO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.480.947 lei și un rezultat net de 483.708 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VAPEDO SRL?

VAPEDO SRL (CUI 17569575) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VAPEDO SRL în sectorul său?

VAPEDO SRL ocupă locul 279 din 1.802 firme active cu bilanț depus în CAEN 6492 (Alte activități de creditare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VAPEDO SRL față de firmele din același domeniu?

VAPEDO SRL este mai veche decât 85% dintre cele 3.109 firme active cu CAEN 6492.

Este VAPEDO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VAPEDO SRL (CUI 17569575) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VAPEDO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VAPEDO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VAPEDO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VAPEDO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VAPEDO SRL plătitoare de TVA?

Da, VAPEDO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VAPEDO SRL?

În anul 2025, VAPEDO SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.480.947 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VAPEDO SRL?

Firmoscop analizează VAPEDO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.