Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL

CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Sat Vulturu Com. Vulturu
CUI 17584885 · J39/473/2005
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL
Cod fiscal (CIF) RO17584885
Nr. Reg. Comerțului J39/473/2005
Sediu social VULTURU, Sat Vulturu Com. Vulturu, jud. VRANCEA, 627455
Telefon 0237254557

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

TOFAN NICOLAE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.05.2005
CAEN4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL după CUI 17584885 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
5.353.580 lei
-7.0% vs 2024
Profit net 2025
228.019 lei
-23.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.3%
Față de sectorpeste 53% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.804 de firme din Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector10 angajați · peste 87% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.666 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.730.111 lei20142015: 2.216.074 lei20152016: 2.124.245 lei20162017: 2.369.052 lei20172018: 2.291.906 lei20182019: 2.533.889 lei20192020: 2.955.316 lei20202021: 4.231.511 lei20212022: 4.920.326 lei20222023: 5.597.333 lei20232024: 5.759.785 lei20242025: 5.353.580 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 5.353.580 lei 228.019 lei 10
2024 5.759.785 lei 296.358 lei 9
2023 5.597.333 lei 415.030 lei 9
2022 4.920.326 lei 451.316 lei 10
2021 4.231.511 lei 423.495 lei 8
2020 2.955.316 lei 255.964 lei 7
2019 2.533.889 lei 117.450 lei 7
2018 2.291.906 lei 2.543 lei 7
2017 2.369.052 lei 56.774 lei 7
2016 2.124.245 lei 40.892 lei 6
2015 2.216.074 lei 11.084 lei 6
2014 1.730.111 lei 1.977 lei 5
2013 2.274.463 lei 3.142 lei 5
2012 1.916.301 lei 2.335 lei 6
2011 2.196.341 lei 3.159 lei 7
2010 2.256.267 lei 5.824 lei 7
2009 2.730.606 lei 80.162 lei 6
2008 2.917.932 lei -40.927 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 101 zile+16 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 94 zile+10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,26%−0,89 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 43,77%+2,54 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,28×−0,15 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,78×+0,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 12%−3,47 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,74%−2,35 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 56,23%−2,54 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 535.358 lei−104.618 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,58×−0,19 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,13×−0,46 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 117 zile+15 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,44%−1,37 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 230 din 4.194 firme active cu bilanț depus (CAEN 4673)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 8.148 firme active din sector
SectorCAEN 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)139
Valoare totală (2024–2026)247.501 lei

Cumpărători: SC PRESTARI SERVICII MAICANESTIU SRL, Comuna Vulturu, COMUNA MAICANESTI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL, cu sediul în Sat Vulturu Com. Vulturu, are codul unic de înregistrare (CUI) 17584885, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J39/473/2005. Firma a fost înființată la data de 13 mai 2005 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN 4673).

La ultima verificare, CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.353.580 lei și un rezultat net de 228.019 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL?

CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL (CUI 17584885) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL în sectorul său?

CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL ocupă locul 230 din 4.194 firme active cu bilanț depus în CAEN 4673 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL față de firmele din același domeniu?

CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL este mai veche decât 84% dintre cele 8.148 firme active cu CAEN 4673.

Este CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL (CUI 17584885) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL plătitoare de TVA?

Da, CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL?

În anul 2025, CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.353.580 lei și un număr mediu de 10 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL?

Firmoscop analizează CONSTRUCT 2 PEU TAB SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.