Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › I & I CONS CONCEPT SRL

I & I CONS CONCEPT SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 17591491 · J40/8849/2005
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire I & I CONS CONCEPT SRL
Cod fiscal (CIF) RO17591491
Nr. Reg. Comerțului J40/8849/2005
Sediu social Str. Ciucea nr. 8, bl. L 18, sc. 3, et. 5, ap. 140, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 32524
Telefon 0749234640

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

CONSTANTIN IONUŢ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.05.2005
CAEN4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută I & I CONS CONCEPT SRL după CUI 17591491 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 78/100
Cifră de afaceri 2025
175.860 lei
-9.0% vs 2024
Profit net 2025
12.197 lei
-67.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.9%
Față de sectorpeste 57% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.647 de firme din Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,6%.

Datorii / capital104.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 408.734 lei20142015: 360.179 lei20152016: 156.877 lei20162017: 539.024 lei20172018: 169.570 lei20182019: 152.277 lei20192020: 209.917 lei20202021: 152.730 lei20212022: 128.985 lei20222023: 193.387 lei20232024: 192.975 lei20242025: 175.860 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 175.860 lei 12.197 lei
2024 192.975 lei 37.654 lei 1
2023 193.387 lei 34.337 lei 1
2022 128.985 lei -36.454 lei 2
2021 152.730 lei -56.976 lei 2
2020 209.917 lei 292.467 lei 2
2019 152.277 lei -42.389 lei 2
2018 169.570 lei -42.534 lei 1
2017 539.024 lei 177.616 lei 1
2016 156.877 lei -45.778 lei 2
2015 360.179 lei -19.950 lei 2
2014 408.734 lei 13.480 lei 3
2013 289.741 lei -23.921 lei 4
2012 247.633 lei -99.869 lei 4
2011 502.850 lei -60.867 lei 4
2010 904.715 lei -98.292 lei 4
2009 577.575 lei -33.642 lei 3
2008 695.135 lei -19.147 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 254 zile+145 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 58 zile+39 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,94%−12,57 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 99,06%−24,63 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,01×+0,2 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 104,94× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1.046,95% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,88%−70,99 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 0,94%+24,63 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,42×−2,72 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 51,17×+35,86 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 7 zile−17 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,37%−20,15 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.250 din 4.305 firme active cu bilanț depus (CAEN 4778)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 7.575 firme active din sector
SectorCAEN 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)4
Valoare totală (2024–2025)72.449 lei

Cumpărători: Administratia Lacuri Parcuri si Agrement Bucuresti

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume37
Dintre care radiate (închise)8

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru I & I CONS CONCEPT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți I & I CONS CONCEPT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru I & I CONS CONCEPT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

I & I CONS CONCEPT SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 17591491, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/8849/2005. Firma a fost înființată la data de 17 mai 2005 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate (CAEN 4778).

La ultima verificare, I & I CONS CONCEPT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 175.860 lei și un rezultat net de 12.197 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are I & I CONS CONCEPT SRL?

I & I CONS CONCEPT SRL (CUI 17591491) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă I & I CONS CONCEPT SRL în sectorul său?

I & I CONS CONCEPT SRL ocupă locul 2.250 din 4.305 firme active cu bilanț depus în CAEN 4778 (Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este I & I CONS CONCEPT SRL față de firmele din același domeniu?

I & I CONS CONCEPT SRL este mai veche decât 81% dintre cele 7.575 firme active cu CAEN 4778.

Este I & I CONS CONCEPT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare I & I CONS CONCEPT SRL (CUI 17591491) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este I & I CONS CONCEPT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, I & I CONS CONCEPT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în I & I CONS CONCEPT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru I & I CONS CONCEPT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este I & I CONS CONCEPT SRL plătitoare de TVA?

Da, I & I CONS CONCEPT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a I & I CONS CONCEPT SRL?

În anul 2025, I & I CONS CONCEPT SRL a raportat o cifră de afaceri de 175.860 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu I & I CONS CONCEPT SRL?

Firmoscop analizează I & I CONS CONCEPT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.