Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › REVACONS SRL

REVACONS SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Sat Sântana de Mureş Com. Sântana de Mureş
CUI 17628647 · J2005000969263
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire REVACONS SRL
Cod fiscal (CIF) RO17628647
Nr. Reg. Comerțului J2005000969263
Sediu social Str. Bujorului nr. 14, Sat Sântana de Mureş Com. Sântana de Mureş, 547565
Telefon 0742825282

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

HURUBĂ CONSTANTINA · administrator

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 01.10.2012
CAEN4772 · Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută REVACONS SRL după CUI 17628647 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.009.777 lei
+21.0% vs 2024
Profit net 2025
145.746 lei
+68.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă14.4%
Față de sectorpeste 76% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 696 de firme din Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,1%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 29% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 679 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 100.623 lei20142015: 143.169 lei20152016: 156.920 lei20162017: 176.966 lei20172018: 161.859 lei20182019: 191.079 lei20192020: 154.507 lei20202021: 255.729 lei20212022: 393.443 lei20222023: 505.592 lei20232024: 837.202 lei20242025: 1.009.777 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.009.777 lei 145.746 lei 1
2024 837.202 lei 86.592 lei 1
2023 505.592 lei 68.870 lei 1
2022 393.443 lei 118.103 lei
2021 255.729 lei 46.679 lei
2020 154.507 lei -2.297 lei
2019 191.079 lei 129.716 lei 1
2018 161.859 lei -138.136 lei 1
2017 176.966 lei 11.604 lei 1
2016 156.920 lei 6.548 lei 1
2015 143.169 lei 13.710 lei 1
2014 100.623 lei -2.710 lei 1
2013 0 lei -200 lei
2012 0 lei 0 lei
2011 0 lei 0 lei
2010
2009 -5.650 lei 1
2008 100.000 lei 89.352 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 137 zile+21 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 6 zile−7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,43%+4,09 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 47,09%−1,76 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,12×+0,07 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,89×−0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 34,29%+3,29 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 18,14%+2,28 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 52,91%+1,76 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.009.777 lei+172.575 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,26×−0,27 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,45×−0,59 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 252 zile+73 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 22,4%+7,49 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 192 din 1.373 firme active cu bilanț depus (CAEN 4772)
Vechime relativămai veche decât 73% dintre cele 2.451 firme active din sector
SectorCAEN 4772 · Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru REVACONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți REVACONS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru REVACONS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

REVACONS SRL, cu sediul în Sat Sântana de Mureş Com. Sântana de Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 17628647, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005000969263. Firma a fost înființată la data de 27 mai 2005 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (CAEN 4772).

La ultima verificare, REVACONS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.009.777 lei și un rezultat net de 145.746 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are REVACONS SRL?

REVACONS SRL (CUI 17628647) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă REVACONS SRL în sectorul său?

REVACONS SRL ocupă locul 192 din 1.373 firme active cu bilanț depus în CAEN 4772 (Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele), după cifra de afaceri.

Cât de veche este REVACONS SRL față de firmele din același domeniu?

REVACONS SRL este mai veche decât 73% dintre cele 2.451 firme active cu CAEN 4772.

Este REVACONS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare REVACONS SRL (CUI 17628647) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este REVACONS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, REVACONS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în REVACONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru REVACONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este REVACONS SRL plătitoare de TVA?

Da, REVACONS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a REVACONS SRL?

În anul 2025, REVACONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.009.777 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu REVACONS SRL?

Firmoscop analizează REVACONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.