Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › PALOMAR TRADING SRL

PALOMAR TRADING SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 17636860 · J2005001438221
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PALOMAR TRADING SRL
CUI 17636860
Nr. Reg. Comerțului J2005001438221
Sediu social Aleea Păcurari nr. 10, bl. G3, sc. B, et. 4, ap. 20, Mun. Iaşi
Telefon 0745465822

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MIHAI CONSTANTIN · administratorMANACHE DAIANA-ELENA · administratorMANACHE ŞTEFAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.05.2005
CAEN5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PALOMAR TRADING SRL după CUI 17636860 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
222.276 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
10.449 lei
+178.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.7%
Față de sectorpeste 57% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 6.155 de firme din Baruri și alte activități de servire a băuturilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 31% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 6.435 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 118.162 lei20142015: 136.391 lei20152016: 173.477 lei20162017: 202.905 lei20172018: 184.365 lei20182019: 195.434 lei20192020: 33.665 lei20202021: 92.781 lei20212022: 188.126 lei20222023: 186.395 lei20232024: 209.651 lei20242025: 222.276 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 222.276 lei 10.449 lei 1
2024 209.651 lei 3.757 lei 1
2023 186.395 lei -12.306 lei 1
2022 188.126 lei 8.174 lei 1
2021 92.781 lei 12.022 lei 1
2020 33.665 lei -563 lei 1
2019 195.434 lei 22.367 lei 1
2018 184.365 lei 13.695 lei
2017 202.905 lei 26.603 lei 2
2016 173.477 lei 25.516 lei 2
2015 136.391 lei 3.130 lei 2
2014 118.162 lei 7.334 lei 2
2013 97.032 lei 7.473 lei
2012 78.258 lei 4.970 lei 2
2011 65.402 lei -12.480 lei 1
2010 101.088 lei -24.950 lei 1
2009 138.274 lei -16.311 lei 2
2008 309.376 lei 52.079 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 33 zile−43 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,7%+2,91 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 47,62%−31,58 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,1×+0,84 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,91×−2,9 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 47,64%+14,92 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 24,95%+18,14 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 52,38%+31,58 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 222.276 lei+12.625 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 5,31×+1,51 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 19,8×−10,83 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 18 zile+6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,92%+3,43 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.305 din 13.538 firme active cu bilanț depus (CAEN 5630)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 27.188 firme active din sector
SectorCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume129
Dintre care radiate (închise)64

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PALOMAR TRADING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PALOMAR TRADING SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PALOMAR TRADING SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PALOMAR TRADING SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 17636860, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005001438221. Firma a fost înființată la data de 30 mai 2005 și are ca obiect principal de activitate Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).

La ultima verificare, PALOMAR TRADING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 222.276 lei și un rezultat net de 10.449 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PALOMAR TRADING SRL?

PALOMAR TRADING SRL (CUI 17636860) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PALOMAR TRADING SRL în sectorul său?

PALOMAR TRADING SRL ocupă locul 4.305 din 13.538 firme active cu bilanț depus în CAEN 5630 (Baruri și alte activități de servire a băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PALOMAR TRADING SRL față de firmele din același domeniu?

PALOMAR TRADING SRL este mai veche decât 85% dintre cele 27.188 firme active cu CAEN 5630.

Este PALOMAR TRADING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PALOMAR TRADING SRL (CUI 17636860) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PALOMAR TRADING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PALOMAR TRADING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PALOMAR TRADING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PALOMAR TRADING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PALOMAR TRADING SRL plătitoare de TVA?

Nu, PALOMAR TRADING SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PALOMAR TRADING SRL?

În anul 2025, PALOMAR TRADING SRL a raportat o cifră de afaceri de 222.276 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PALOMAR TRADING SRL?

Firmoscop analizează PALOMAR TRADING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.