Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › MAVIDAN SRL

MAVIDAN SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Brăila
CUI 17660281 · J2005000605091
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAVIDAN SRL
Cod fiscal (CIF) RO17660281
Nr. Reg. Comerțului J2005000605091
Sediu social Str. Octav Doicescu nr. 116, Mun. Brăila, 810350
Telefon 0763689923

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ȚIȚEICA MARIAN-IULIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.06.2005
CAEN9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAVIDAN SRL după CUI 17660281 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 95/100
Cifră de afaceri 2023
163.313 lei
-20.0% vs 2022
Profit net 2023
384.322 lei
+406.0% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă235.3%
Față de sectorpeste 99% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 2.815 de firme din Alte activități recreative și distractive n.c.a. care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 16,4%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 6% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.597 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 210.496 lei20082009: 191.433 lei20092010: 85.001 lei20102011: 97.072 lei20112012: 93.703 lei20122014: 131.420 lei20142015: 150.818 lei20152016: 80.247 lei20162017: 103.738 lei20172018: 119.770 lei20182022: 203.598 lei20222023: 163.313 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 163.313 lei 384.322 lei 0
2022 203.598 lei 75.959 lei 0
2018 119.770 lei 2.869 lei 1
2017 103.738 lei 18.954 lei 1
2016 80.247 lei 5.060 lei 2
2015 150.818 lei -9.920 lei 2
2014 131.420 lei 52.045 lei 0
2012 93.703 lei -51.059 lei 2
2011 97.072 lei -81.960 lei 2
2010 85.001 lei -8.851 lei 3
2009 191.433 lei 36.019 lei 3
2008 210.496 lei 260.543 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 604 zile−361 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 12 zile−698 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 235,33%+198,02 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 29,7%−38,17 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,37×+1,9 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,43×−1,73 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 60,68%+30,17 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 42,26%+32,69 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 69,64%+38,26 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,18×−0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,41×−81,03 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 881 zile+877 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 122,85%+60,75 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.067 din 6.111 firme active cu bilanț depus (CAEN 9329)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 14.276 firme active din sector
SectorCAEN 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAVIDAN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAVIDAN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MAVIDAN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MAVIDAN SRL, cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 17660281, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005000605091. Firma a fost înființată la data de 7 iunie 2005 și are ca obiect principal de activitate Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN 9329).

La ultima verificare, MAVIDAN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 163.313 lei și un rezultat net de 384.322 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAVIDAN SRL?

MAVIDAN SRL (CUI 17660281) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MAVIDAN SRL în sectorul său?

MAVIDAN SRL ocupă locul 2.067 din 6.111 firme active cu bilanț depus în CAEN 9329 (Alte activități recreative și distractive n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAVIDAN SRL față de firmele din același domeniu?

MAVIDAN SRL este mai veche decât 97% dintre cele 14.276 firme active cu CAEN 9329.

Este MAVIDAN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MAVIDAN SRL (CUI 17660281) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MAVIDAN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAVIDAN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MAVIDAN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAVIDAN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAVIDAN SRL plătitoare de TVA?

Da, MAVIDAN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAVIDAN SRL?

În anul 2023, MAVIDAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 163.313 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAVIDAN SRL?

Firmoscop analizează MAVIDAN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.