Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL

PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 17700238 · J2005010831408
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL
Cod fiscal (CIF) RO17700238
Nr. Reg. Comerțului J2005010831408
Sediu social Şos. Pantelimon nr. 300, SUBSOL. CAMERA 6/6, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0737068646

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SIMION MONICA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.02.2014
CAEN9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL după CUI 17700238 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
718.839 lei
-3.0% vs 2024
Profit net 2025
25.395 lei
-93.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.5%
Față de sectorpeste 48% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 11.761 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 57% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 12.374 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 373.082 lei20132014: 1.506.822 lei20142015: 1.027.608 lei20152016: 4.847.426 lei20162017: 1.676.669 lei20172019: 67.043 lei20192020: 245.490 lei20202021: 354.945 lei20212022: 459.443 lei20222023: 734.648 lei20232024: 739.008 lei20242025: 718.839 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 718.839 lei 25.395 lei 2
2024 739.008 lei 367.655 lei 2
2023 734.648 lei 708.955 lei 2
2022 459.443 lei 175.080 lei 2
2021 354.945 lei 8.280 lei 2
2020 245.490 lei -114.703 lei 2
2019 67.043 lei -282.065 lei 4
2017 1.676.669 lei 22.783 lei 2
2016 4.847.426 lei 64.273 lei 2
2015 1.027.608 lei 51.400 lei 1
2014 1.506.822 lei 163.687 lei 1
2013 373.082 lei 182.895 lei
2012 83.539 lei 19.319 lei
2011 49.635 lei -17.419 lei 1
2010 7.389 lei -89.432 lei 1
2009 92.519 lei 49.993 lei 1
2008 10.781 lei -6.439 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 13 zile−6 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 66 zile−309 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,53%−46,22 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 9,29%+4,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 10,76×−11 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,1× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 10,25%−89,3 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,3%−35,77 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 90,71%+45,44 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 359.420 lei−10.084 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,63×+1,72 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 34,62×−23,63 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 11 zile+5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,36%−38,14 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.441 din 9.921 firme active cu bilanț depus (CAEN 9531)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 16.049 firme active din sector
SectorCAEN 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)1
Valoare totală (2024)1.617.217 lei

Autorități: Compania Nationala Aeroporturi Bucuresti SA

Achiziții directe (SEAP)100
Valoare totală (2024–2026)945.438 lei

Cumpărători: Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta "Dobrogea" al judetului Constanta, Inspectoratul pentru Situații de Urgență “Anghel Saligny” al Județului Vrancea, Inpectoratul pentru Situatii de Urgenta "Barbu Stirbei" al judetului Calarasi

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume11
Dintre care radiate (închise)8

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 17700238, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005010831408. Firma a fost înființată la data de 17 iunie 2005 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

La ultima verificare, PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 718.839 lei și un rezultat net de 25.395 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL?

PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL (CUI 17700238) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL în sectorul său?

PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL ocupă locul 2.441 din 9.921 firme active cu bilanț depus în CAEN 9531 (Repararea și întreținerea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL față de firmele din același domeniu?

PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL este mai veche decât 90% dintre cele 16.049 firme active cu CAEN 9531.

Este PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL (CUI 17700238) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL plătitoare de TVA?

Da, PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL?

În anul 2025, PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 718.839 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL?

Firmoscop analizează PERFORMANT CONSULT & MANAGEMENT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.