Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › MEDA RESEARCH SRL

MEDA RESEARCH SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Piteşti
CUI 17700610 · J03/1184/2005
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MEDA RESEARCH SRL
Cod fiscal (CIF) RO17700610
Nr. Reg. Comerțului J03/1184/2005
Sediu social Str. Carpaţi nr. 15, bl. F5, sc. A, et. PARTER, Cartier Negru Vodă, Spaţiul nr.3, Mun. Piteşti, jud. ARGEŞ, 110073
Telefon 0726768097

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

CIURDUC TODORAN GERMIZARA ANCA · administratorCIURDUC TODORAN DANIEL LUCIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.06.2005
CAEN7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MEDA RESEARCH SRL după CUI 17700610 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.316.596 lei
+55.0% vs 2024
Profit net 2025
415.960 lei
+346.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă31.6%
Față de sectorpeste 51% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 13.328 de firme din Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 29,7%.

Mărime față de sector9 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 13.474 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.045.249 lei20142015: 957.193 lei20152016: 778.553 lei20162017: 662.442 lei20172018: 708.989 lei20182019: 826.462 lei20192020: 743.453 lei20202021: 497.591 lei20212022: 614.700 lei20222023: 1.026.000 lei20232024: 848.529 lei20242025: 1.316.596 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.316.596 lei 415.960 lei 9
2024 848.529 lei 93.169 lei 9
2023 1.026.000 lei 320.237 lei 9
2022 614.700 lei -113.057 lei 10
2021 497.591 lei -54.103 lei 5
2020 743.453 lei 303.614 lei 5
2019 826.462 lei 192.415 lei 8
2018 708.989 lei 210.009 lei 8
2017 662.442 lei 216.141 lei 12
2016 778.553 lei 172.386 lei 13
2015 957.193 lei 308.384 lei 12
2014 1.045.249 lei 316.086 lei 14
2013 1.408.549 lei 137.564 lei 15
2012 924.751 lei 13.800 lei 17
2011 1.420.622 lei 10.986 lei 16
2010 907.046 lei 189.133 lei 15
2009 1.279.093 lei 223.274 lei 15
2008 1.463.586 lei 528.480 lei 16

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 50 zile−13 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 146 zile−130 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 31,59%+20,61 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 17,51%+5,27 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,71×−2,46 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,28×−0,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 63,62%+38,41 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 40,02%+32,18 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 62,91%+31,8 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 146.288 lei+52.007 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,27×+0,56 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 33,81%+24,56 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.124 din 18.417 firme active cu bilanț depus (CAEN 7112)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 32.738 firme active din sector
SectorCAEN 7112 · Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)22
Valoare totală (2024–2026)1.895.300 lei

Cumpărători: COMUNA VOILA (PRIMARIA COMUNEI VOILA), COMUNA SOARS, COMUNA SERCAIA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MEDA RESEARCH SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MEDA RESEARCH SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MEDA RESEARCH SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MEDA RESEARCH SRL, cu sediul în Mun. Piteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 17700610, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J03/1184/2005. Firma a fost înființată la data de 17 iunie 2005 și are ca obiect principal de activitate Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

La ultima verificare, MEDA RESEARCH SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.316.596 lei și un rezultat net de 415.960 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MEDA RESEARCH SRL?

MEDA RESEARCH SRL (CUI 17700610) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MEDA RESEARCH SRL în sectorul său?

MEDA RESEARCH SRL ocupă locul 2.124 din 18.417 firme active cu bilanț depus în CAEN 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MEDA RESEARCH SRL față de firmele din același domeniu?

MEDA RESEARCH SRL este mai veche decât 89% dintre cele 32.738 firme active cu CAEN 7112.

Este MEDA RESEARCH SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MEDA RESEARCH SRL (CUI 17700610) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MEDA RESEARCH SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MEDA RESEARCH SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MEDA RESEARCH SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MEDA RESEARCH SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MEDA RESEARCH SRL plătitoare de TVA?

Da, MEDA RESEARCH SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MEDA RESEARCH SRL?

În anul 2025, MEDA RESEARCH SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.316.596 lei și un număr mediu de 9 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MEDA RESEARCH SRL?

Firmoscop analizează MEDA RESEARCH SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.