Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › EASI LOGISTIC SRL

EASI LOGISTIC SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Orş. Otopeni
CUI 17743123 · J2005001273239
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EASI LOGISTIC SRL
Cod fiscal (CIF) RO17743123
Nr. Reg. Comerțului J2005001273239
Sediu social Cal. Bucureştilor nr. 224E, CORP C1. PARTER, Orş. Otopeni, jud. ILFOV, 75100
Telefon 0721740776

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

HENNEQUIN OLIVIER ERNEST EDMOND · reprezentant al persoanei juridiceHENNEQUIN OLIVIER ERNEST EDMOND · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.06.2005
CAEN5121 · Transporturi aeriene de marfă
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EASI LOGISTIC SRL după CUI 17743123 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
38.409.228 lei
-19.0% vs 2024
Profit net 2025
3.791.727 lei
-54.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.9%
Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 12.196.749 lei20142015: 15.823.279 lei20152016: 12.189.356 lei20162017: 14.380.019 lei20172018: 18.343.833 lei20182019: 17.777.832 lei20192020: 14.470.043 lei20202021: 19.161.059 lei20212022: 29.364.838 lei20222023: 23.424.433 lei20232024: 47.147.216 lei20242025: 38.409.228 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 38.409.228 lei 3.791.727 lei 12
2024 47.147.216 lei 8.398.942 lei 12
2023 23.424.433 lei 1.712.923 lei 12
2022 29.364.838 lei 3.246.344 lei 14
2021 19.161.059 lei 1.601.211 lei 12
2020 14.470.043 lei 870.270 lei 12
2019 17.777.832 lei 452.497 lei 17
2018 18.343.833 lei -354.097 lei 16
2017 14.380.019 lei 309.561 lei 16
2016 12.189.356 lei -74.879 lei 18
2015 15.823.279 lei 1.014.025 lei 19
2014 12.196.749 lei 61.569 lei 18
2013 15.209.824 lei 1.569.442 lei 16
2012 8.665.932 lei 712.904 lei 13
2011 13.326.390 lei 2.965.807 lei 9
2010 7.720.824 lei 1.316.473 lei 7
2009 3.895.900 lei 334.846 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 69 zile−16 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 166 zile−14 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,87%−7,94 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 29,33%−14,94 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,41×+1,15 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,41×−0,39 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 21,55%−39,31 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,23%−18,51 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 70,67%+15,22 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 3.200.769 lei−728.166 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,54×−0,35 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 12,56%−13,35 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4 din 53 firme active cu bilanț depus (CAEN 5121)
Vechime relativămai veche decât 46% dintre cele 139 firme active din sector
SectorCAEN 5121 · Transporturi aeriene de marfă →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EASI LOGISTIC SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EASI LOGISTIC SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EASI LOGISTIC SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EASI LOGISTIC SRL, cu sediul în Orş. Otopeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 17743123, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005001273239. Firma a fost înființată la data de 30 iunie 2005 și are ca obiect principal de activitate Transporturi aeriene de marfă (CAEN 5121).

La ultima verificare, EASI LOGISTIC SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 38.409.228 lei și un rezultat net de 3.791.727 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EASI LOGISTIC SRL?

EASI LOGISTIC SRL (CUI 17743123) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EASI LOGISTIC SRL în sectorul său?

EASI LOGISTIC SRL ocupă locul 4 din 53 firme active cu bilanț depus în CAEN 5121 (Transporturi aeriene de marfă), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EASI LOGISTIC SRL față de firmele din același domeniu?

EASI LOGISTIC SRL este mai veche decât 46% dintre cele 139 firme active cu CAEN 5121.

Este EASI LOGISTIC SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EASI LOGISTIC SRL (CUI 17743123) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EASI LOGISTIC SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EASI LOGISTIC SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EASI LOGISTIC SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EASI LOGISTIC SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EASI LOGISTIC SRL plătitoare de TVA?

Da, EASI LOGISTIC SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EASI LOGISTIC SRL?

În anul 2025, EASI LOGISTIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 38.409.228 lei și un număr mediu de 12 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EASI LOGISTIC SRL?

Firmoscop analizează EASI LOGISTIC SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.