Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › CONNECTIONS CONSULT S.A.

CONNECTIONS CONSULT S.A.

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 17753763 · J2005011864405
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONNECTIONS CONSULT S.A.
Cod fiscal (CIF) RO17753763
Nr. Reg. Comerțului J2005011864405
Sediu social Str. Buzeşti nr. 71, et. 7 SI 8, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0212521327

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PRAHOVEANU ALINA · reprezentant al persoanei juridiceOANA BELDIE · administratorFLOREA BOGDAN LIVIU · administratorSTANCIU CORNELIU SILVIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 26.10.2017
CAEN6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Cine deține firma

AcționarDeținere
FLOREA BOGDAN LIVIU67,43%
Pers.Juridice3,02%
Pers.Fizice29,56%

Depozitarul Central publică deținerile de la 10% în sus; restul apar cumulat, ca „Pers. Fizice” și „Pers. Juridice”.

Cum arăta în 31 decembrie 2021
AcționarDeținere
FLOREA BOGDAN LIVIU75,07%
Pers.Juridice3,42%
Pers.Fizice21,51%

Depozitarul Central · structura la 31 decembrie 2025

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONNECTIONS CONSULT S.A. după CUI 17753763 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
114.265.832 lei
+62.0% vs 2024
Profit net 2025
33.864.665 lei
+335.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă29.6%
Față de sectorpeste 38% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 4.429 de firme din Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 44,6%.

Mărime față de sector80 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.246 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 8.328.523 lei20132014: 8.245.382 lei20142015: 8.604.654 lei20152016: 16.856.747 lei20162017: 23.253.318 lei20172018: 25.823.133 lei20182019: 29.083.503 lei20192021: 31.905.005 lei20212022: 41.829.811 lei20222023: 149.861.786 lei20232024: 70.624.490 lei20242025: 114.265.832 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 114.265.832 lei 33.864.665 lei 80
2024 70.624.490 lei 7.772.799 lei 151
2023 149.861.786 lei 11.343.505 lei 214
2022 41.829.811 lei 2.444.327 lei 234
2021 31.905.005 lei 1.206.196 lei 209
2019 29.083.503 lei 1.150.401 lei 235
2018 25.823.133 lei 3.329.210 lei 229
2017 23.253.318 lei 3.540.944 lei 230
2016 16.856.747 lei 1.971.921 lei 178
2015 8.604.654 lei 644.620 lei 91
2014 8.245.382 lei 1.116.054 lei 69
2013 8.328.523 lei 983.893 lei 71
2012 5.966.340 lei 563.876 lei 68
2011 6.043.978 lei 1.080.997 lei 74
2010 3.856.711 lei 619.766 lei 49
2009 3.074.589 lei 521.434 lei 40
2008 2.089.835 lei 546.946 lei 34

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 104 zile−59 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 261 zile−21 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 29,64%+18,63 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 36,69%−14,58 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,73×+0,78 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,58×−0,48 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 60,45%+34,37 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 38,26%+25,61 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 63,29%+14,8 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.428.323 lei+960.611 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,29×+0,14 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 173,31×−323,74 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 27,12%+13,53 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 25 din 3.465 firme active cu bilanț depus (CAEN 6220)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 9.206 firme active din sector
SectorCAEN 6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)18
Valoare totală (2024–2026)184.934.781 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați2 · 59.656.535 lei

Autorități: AUTORITATEA PENTRU DIGITALIZAREA ROMANIEI, Ministerul Justitiei, AGENTIA NATIONALA DE INTEGRITATE

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume13
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 26.10.2017
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 26.10.2017 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONNECTIONS CONSULT S.A.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONNECTIONS CONSULT S.A.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CONNECTIONS CONSULT S.A.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONNECTIONS CONSULT S.A., cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 17753763, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005011864405. Firma a fost înființată la data de 6 iulie 2005 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN 6220).

La ultima verificare, CONNECTIONS CONSULT S.A. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 114.265.832 lei și un rezultat net de 33.864.665 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONNECTIONS CONSULT S.A.?

CONNECTIONS CONSULT S.A. (CUI 17753763) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CONNECTIONS CONSULT S.A. în sectorul său?

CONNECTIONS CONSULT S.A. ocupă locul 25 din 3.465 firme active cu bilanț depus în CAEN 6220 (Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONNECTIONS CONSULT S.A. față de firmele din același domeniu?

CONNECTIONS CONSULT S.A. este mai veche decât 96% dintre cele 9.206 firme active cu CAEN 6220.

Este CONNECTIONS CONSULT S.A. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONNECTIONS CONSULT S.A. (CUI 17753763) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONNECTIONS CONSULT S.A. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONNECTIONS CONSULT S.A. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONNECTIONS CONSULT S.A.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONNECTIONS CONSULT S.A., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONNECTIONS CONSULT S.A. plătitoare de TVA?

Da, CONNECTIONS CONSULT S.A. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONNECTIONS CONSULT S.A.?

În anul 2025, CONNECTIONS CONSULT S.A. a raportat o cifră de afaceri de 114.265.832 lei și un număr mediu de 80 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONNECTIONS CONSULT S.A.?

Firmoscop analizează CONNECTIONS CONSULT S.A. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.