FirmoscopFirme › CML CONSULT SRL

CML CONSULT SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Târgovişte
CUI 17772676 · J2005000765155
Fără probleme găsite Re-verificat · 28 iulie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Monitorizează
Fără probleme găsite

Nu am găsit probleme în registrele publice: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără insolvență. Pentru contracte pe sume mari, cere raportul complet.

Curată azi — dar o firmă se poate strica peste noapte: o datorie nouă la ANAF, un dosar în instanță, o cerere de insolvență. Dacă-i dai termen de plată, pune-o sub monitorizare și afli primul, gratuit.

Un email dacă verdictul se schimbă. Fără card.

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Cum calculăm verdictul →

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.336 din 10.604 firme active cu bilanț depus (CAEN 7020)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 20.338 firme active din sector
SectorCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management →

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CML CONSULT SRL
Cod fiscal (CIF) RO17772676
Nr. Reg. Comerțului J2005000765155
Sediu social Str. Cernăuţi nr. 16A1, Mun. Târgovişte, jud. DÂMBOVIŢA, 130125

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 28 iulie 2026.

Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 84/100
Cifră de afaceri 2025
1.112.169 lei
+106.0% vs 2024
Profit net 2025
311.927 lei
+2745.7% vs 2024

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Despre firmă

CML CONSULT SRL, cu sediul în Mun. Târgovişte, are codul unic de înregistrare (CUI) 17772676, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005000765155. Firma a fost înființată la data de 13 iulie 2005 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020).

La ultima verificare, CML CONSULT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.112.169 lei și un rezultat net de 311.927 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.07.2005
CAEN7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton
Website

Bonitate financiară

Cât e de solidăSolidă (84/100)
Marjă netă28.0%
Față de sectorpeste 45% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 12.022 de firme din Activități de consultanță în afaceri și management care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 33,5%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 82% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 11.249 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital6.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Reprezentanți

ŞTEFAN MARIA CRISTINA · administrator

Vezi în ce alte firme apar acești reprezentanți și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.112.169 lei 311.927 lei 2
Încă 9 ani de bilanț (2016–2024)

Vezi evoluția completă a cifrei de afaceri, profitului și numărului de angajați — gratuit, cu un cont.

Vezi bilanțul complet

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Contracte publice

Nu am găsit contracte publice atribuite acestei firme în SEAP.

Grup de firme

Firme conectate (prin administratori comuni)6
Dintre care în insolvență / radiate1

Gajuri și garanții (RNPM)

Firmoscop nu are încă datele din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM) — acolo se înregistrează bunurile și facturile pe care o firmă le-a pus garanție la un credit. Dacă sunt deja gajate, banca se poate îndrepta asupra lor înaintea ta. Verifică gratuit, direct la sursă: caută CML CONSULT SRL după CUI 17772676.

Verifică gajurile la RNPM

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

Firme similare în Dâmboviţa

Vezi topul: Consultanță în Dâmbovița →

Vezi raportul complet de risc pentru CML CONSULT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas și bilanțurile pe 12 ani — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CML CONSULT SRL? Ia badge-ul „Verificat pe Firmoscop” pentru site-ul tău, sau pune-o sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Întrebări frecvente

Ce loc ocupă CML CONSULT SRL în sectorul său?

CML CONSULT SRL ocupă locul 1.336 din 10.604 firme active cu bilanț depus în CAEN 7020 (Activități de consultanță în afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CML CONSULT SRL față de firmele din același domeniu?

CML CONSULT SRL este mai veche decât 92% dintre cele 20.338 firme active cu CAEN 7020.

Este CML CONSULT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CML CONSULT SRL (CUI 17772676) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CML CONSULT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CML CONSULT SRL nu figura cu procedură de insolvență în Buletinul Procedurilor de Insolvență sau la portalul instanțelor.

Pot avea încredere în CML CONSULT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CML CONSULT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CML CONSULT SRL plătitoare de TVA?

Da, CML CONSULT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CML CONSULT SRL?

În anul 2025, CML CONSULT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.112.169 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CML CONSULT SRL?

Firmoscop analizează CML CONSULT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 28 iulie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.

Ce ți-ar fi de folos

Îți lipsește o informație, ceva nu se înțelege, ceva nu merge? Scrie-ne. Citim fiecare mesaj.