Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › VADALEX SRL

VADALEX SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 17786264 · J32/1024/2005
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VADALEX SRL
CUI 17786264
Nr. Reg. Comerțului J32/1024/2005
Sediu social Str. Urlea nr. 15, Mun. Sibiu, 550249
Telefon 0741746646

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

VASIU ADINA-EMILIA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.07.2005
CAEN5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VADALEX SRL după CUI 17786264 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
174.029 lei
-19.0% vs 2024
Profit net 2025
571.652 lei
+7164.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă328.5%
Față de sectorpeste 99% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 3.715 de firme din Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 41% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.855 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 74.116 lei20142015: 130.646 lei20152016: 170.505 lei20162017: 162.054 lei20172018: 206.658 lei20182019: 225.050 lei20192020: 93.717 lei20202021: 105.461 lei20212022: 138.475 lei20222023: 231.835 lei20232024: 214.989 lei20242025: 174.029 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 174.029 lei 571.652 lei 1
2024 214.989 lei 7.869 lei 1
2023 231.835 lei 20.557 lei 1
2022 138.475 lei 4.949 lei 1
2021 105.461 lei 8.538 lei 2
2020 93.717 lei -34.929 lei 2
2019 225.050 lei 96.895 lei 2
2018 206.658 lei 84.711 lei 2
2017 162.054 lei 38.903 lei 2
2016 170.505 lei 84.051 lei 2
2015 130.646 lei 63.112 lei 2
2014 74.116 lei 23.177 lei 1
2013 105.726 lei -16.230 lei 1
2012 104.630 lei 42.317 lei 1
2011 72.302 lei -11.409 lei 1
2010 25.438 lei -148.978 lei 2
2009 99.662 lei 401 lei 2
2008 7.060 lei -78.689 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 193 zile+171 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.846 zile+1.843 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 328,48%+324,82 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 10,35%+6,97 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 9,66×−19,89 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,11×+0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 69,95%+66,74 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 64,28%+62,27 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 91,88%+29,06 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 174.029 lei−40.960 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,2×−0,35 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 101,01%+94,17 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.444 din 6.712 firme active cu bilanț depus (CAEN 5520)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 16.117 firme active din sector
SectorCAEN 5520 · Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VADALEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VADALEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VADALEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VADALEX SRL, cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 17786264, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J32/1024/2005. Firma a fost înființată la data de 15 iulie 2005 și are ca obiect principal de activitate Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN 5520).

La ultima verificare, VADALEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 174.029 lei și un rezultat net de 571.652 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VADALEX SRL?

VADALEX SRL (CUI 17786264) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VADALEX SRL în sectorul său?

VADALEX SRL ocupă locul 2.444 din 6.712 firme active cu bilanț depus în CAEN 5520 (Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VADALEX SRL față de firmele din același domeniu?

VADALEX SRL este mai veche decât 94% dintre cele 16.117 firme active cu CAEN 5520.

Este VADALEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VADALEX SRL (CUI 17786264) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VADALEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VADALEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VADALEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VADALEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VADALEX SRL plătitoare de TVA?

Nu, VADALEX SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VADALEX SRL?

În anul 2025, VADALEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 174.029 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VADALEX SRL?

Firmoscop analizează VADALEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.