Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › IDROLEX SRL

IDROLEX SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Sat Lacu Sărat Com. Chiscani
CUI 17844292 · J09/774/2005
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IDROLEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO17844292
Nr. Reg. Comerțului J09/774/2005
Sediu Sat Lacu Sărat Com. Chiscani, Brăila
Telefon 0239616974

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

BUȘILĂ ALEXANDRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.08.2005
CAEN3312 · Repararea mașinilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IDROLEX SRL după CUI 17844292 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
943.079 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
251.377 lei
+56.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă26.7%
Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 201.287 lei20142015: 329.691 lei20152016: 259.174 lei20162017: 310.509 lei20172018: 540.151 lei20182019: 582.829 lei20192020: 569.649 lei20202021: 883.263 lei20212022: 742.788 lei20222023: 780.353 lei20232024: 822.813 lei20242025: 943.079 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 943.079 lei 251.377 lei 6
2024 822.813 lei 160.412 lei 5
2023 780.353 lei 169.761 lei 5
2022 742.788 lei 240.223 lei 5
2021 883.263 lei 367.955 lei 5
2020 569.649 lei 156.073 lei 5
2019 582.829 lei 159.628 lei 5
2018 540.151 lei 203.848 lei 5
2017 310.509 lei 58.123 lei 5
2016 259.174 lei 29.443 lei 6
2015 329.691 lei 71.846 lei 6
2014 201.287 lei -3.484 lei 5
2013 231.057 lei 22.560 lei 6
2012 294.612 lei 51.991 lei 6
2011 246.122 lei 41.294 lei 6
2010 215.071 lei 43.376 lei 5
2009 166.561 lei 201 lei 5
2008 247.492 lei 63.164 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 40 zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 79 zile+23 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 26,65%+7,15 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 28,36% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,53× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,4× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 96,89%+23,45 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 69,41%+16,81 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 71,64% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 157.180 lei−7.383 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,6×−0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 41,23%+12,82 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 313 din 1.634 firme active cu bilanț depus (CAEN 3312)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 2.712 firme active din sector
SectorCAEN 3312 · Repararea mașinilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IDROLEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IDROLEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru IDROLEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IDROLEX SRL, cu sediul în Sat Lacu Sărat Com. Chiscani, are codul unic de înregistrare (CUI) 17844292, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J09/774/2005. Firma a fost înființată la data de 4 august 2005 și are ca obiect principal de activitate Repararea mașinilor (CAEN 3312).

La ultima verificare, IDROLEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 943.079 lei și un rezultat net de 251.377 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IDROLEX SRL?

IDROLEX SRL (CUI 17844292) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IDROLEX SRL în sectorul său?

IDROLEX SRL ocupă locul 313 din 1.634 firme active cu bilanț depus în CAEN 3312 (Repararea mașinilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IDROLEX SRL față de firmele din același domeniu?

IDROLEX SRL este mai veche decât 87% dintre cele 2.712 firme active cu CAEN 3312.

Este IDROLEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IDROLEX SRL (CUI 17844292) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IDROLEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IDROLEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IDROLEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IDROLEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IDROLEX SRL plătitoare de TVA?

Da, IDROLEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IDROLEX SRL?

În anul 2025, IDROLEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 943.079 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IDROLEX SRL?

Firmoscop analizează IDROLEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.