Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › GENERAL MARCONS SRL

GENERAL MARCONS SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Buzău
CUI 17854407 · J10/943/2005
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GENERAL MARCONS SRL
Cod fiscal (CIF) RO17854407
Nr. Reg. Comerțului J10/943/2005
Sediu social Str. Horticolei nr. 44, Mun. Buzău, 120081
Telefon 0238437594

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

URUC C MARIA · administratorURUC GH CONSTANTIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.08.2005
CAEN4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GENERAL MARCONS SRL după CUI 17854407 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.472.276 lei
-19.0% vs 2024
Profit net 2025
299.662 lei
+28.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.1%
Față de sectorpeste 49% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 836 de firme din Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 12,4%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 869 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.275.448 lei20142015: 1.402.979 lei20152016: 1.254.403 lei20162017: 1.500.164 lei20172018: 1.423.369 lei20182019: 1.672.667 lei20192020: 1.469.421 lei20202021: 1.653.958 lei20212022: 2.177.319 lei20222023: 2.856.626 lei20232024: 3.066.033 lei20242025: 2.472.276 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.472.276 lei 299.662 lei 5
2024 3.066.033 lei 232.596 lei 6
2023 2.856.626 lei 489.810 lei 8
2022 2.177.319 lei 83.637 lei 9
2021 1.653.958 lei 13.147 lei 10
2020 1.469.421 lei 35.432 lei 10
2019 1.672.667 lei 40.437 lei 11
2018 1.423.369 lei 107.754 lei 10
2017 1.500.164 lei 41.077 lei 12
2016 1.254.403 lei 49.052 lei 13
2015 1.402.979 lei 51.772 lei 11
2014 1.275.448 lei 37.339 lei 9
2013 1.338.944 lei 33.014 lei 10
2012 1.406.273 lei 15.788 lei 11
2011 1.456.732 lei 35.362 lei 14
2010 1.408.980 lei 14.090 lei 17
2009 2.065.762 lei 73.987 lei 22
2008 2.149.212 lei 23.342 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 138 zile+20 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 150 zile−26 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,12%+4,53 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 56,35%+0,17 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,77× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,29× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 41,3%+11,33 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 18,03%+4,9 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 43,65%−0,17 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 494.455 lei−16.551 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,49×−0,24 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,77×−152,49 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 76 zile+74 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 16,7%+6,48 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 26 din 913 firme active cu bilanț depus (CAEN 4391)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 2.248 firme active din sector
SectorCAEN 4391 · Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GENERAL MARCONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GENERAL MARCONS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GENERAL MARCONS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GENERAL MARCONS SRL, cu sediul în Mun. Buzău, are codul unic de înregistrare (CUI) 17854407, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/943/2005. Firma a fost înființată la data de 9 august 2005 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN 4391).

La ultima verificare, GENERAL MARCONS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.472.276 lei și un rezultat net de 299.662 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GENERAL MARCONS SRL?

GENERAL MARCONS SRL (CUI 17854407) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GENERAL MARCONS SRL în sectorul său?

GENERAL MARCONS SRL ocupă locul 26 din 913 firme active cu bilanț depus în CAEN 4391 (Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GENERAL MARCONS SRL față de firmele din același domeniu?

GENERAL MARCONS SRL este mai veche decât 94% dintre cele 2.248 firme active cu CAEN 4391.

Este GENERAL MARCONS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GENERAL MARCONS SRL (CUI 17854407) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GENERAL MARCONS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GENERAL MARCONS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GENERAL MARCONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GENERAL MARCONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GENERAL MARCONS SRL plătitoare de TVA?

Da, GENERAL MARCONS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GENERAL MARCONS SRL?

În anul 2025, GENERAL MARCONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.472.276 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GENERAL MARCONS SRL?

Firmoscop analizează GENERAL MARCONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.