Sari la conținut
FirmoscopFirmeCovasna › FROG-COMPANY SRL

FROG-COMPANY SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Sfântu Gheorghe
CUI 17878970 · J14/383/2005
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FROG-COMPANY SRL
Cod fiscal (CIF) RO17878970
Nr. Reg. Comerțului J14/383/2005
Sediu social Str. Lt. Păiş David nr. 2, Mun. Sfântu Gheorghe, jud. COVASNA, 520077
Telefon 0745337314

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BÖJTE JÓZSEF-GÁBOR · administratorBÓJTE IBOLYA-BRIGITTA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.08.2005
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FROG-COMPANY SRL după CUI 17878970 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
5.525.442 lei
+9.0% vs 2023
Profit net 2024
677.555 lei
+1.1% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă12.3%
Față de sectorpeste 71% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 31.971 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 90% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 34.701 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 1.545.756 lei20132014: 1.561.761 lei20142015: 1.580.097 lei20152016: 1.728.013 lei20162017: 2.172.823 lei20172018: 2.477.354 lei20182019: 2.825.026 lei20192020: 2.795.415 lei20202021: 3.614.486 lei20212022: 4.856.151 lei20222023: 5.063.245 lei20232024: 5.525.442 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 5.525.442 lei 677.555 lei 8
2023 5.063.245 lei 669.888 lei 9
2022 4.856.151 lei 449.290 lei 10
2021 3.614.486 lei 988.080 lei 9
2020 2.795.415 lei 673.225 lei 7
2019 2.825.026 lei 647.592 lei 9
2018 2.477.354 lei 677.801 lei 9
2017 2.172.823 lei 585.354 lei 7
2016 1.728.013 lei 381.273 lei 7
2015 1.580.097 lei 334.778 lei 7
2014 1.561.761 lei 295.856 lei 7
2013 1.545.756 lei 303.382 lei 7
2012 1.247.369 lei 152.233 lei 7
2011 870.719 lei 49.517 lei 5
2010 1.027.781 lei 31.927 lei 3
2009 826.136 lei 28.889 lei 3
2008 358.566 lei -72.319 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 108 zile+54 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 65 zile−7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,26%−0,97 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 41,75%+19,9 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,4×−2,18 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,72×+0,44 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 29,78%+4,84 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 17,35%−2,14 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 58,25%−19,9 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 690.680 lei+128.097 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,41×−0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 15,97%−0,87 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.581 din 45.272 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 74.237 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2025)4.565 lei

Cumpărători: SC. SEPSI REKREATIV SA.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FROG-COMPANY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FROG-COMPANY SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FROG-COMPANY SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FROG-COMPANY SRL, cu sediul în Mun. Sfântu Gheorghe, are codul unic de înregistrare (CUI) 17878970, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J14/383/2005. Firma a fost înființată la data de 18 august 2005 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, FROG-COMPANY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 5.525.442 lei și un rezultat net de 677.555 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FROG-COMPANY SRL?

FROG-COMPANY SRL (CUI 17878970) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FROG-COMPANY SRL în sectorul său?

FROG-COMPANY SRL ocupă locul 2.581 din 45.272 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FROG-COMPANY SRL față de firmele din același domeniu?

FROG-COMPANY SRL este mai veche decât 90% dintre cele 74.237 firme active cu CAEN 4941.

Este FROG-COMPANY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FROG-COMPANY SRL (CUI 17878970) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FROG-COMPANY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FROG-COMPANY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FROG-COMPANY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FROG-COMPANY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FROG-COMPANY SRL plătitoare de TVA?

Da, FROG-COMPANY SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FROG-COMPANY SRL?

În anul 2024, FROG-COMPANY SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.525.442 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FROG-COMPANY SRL?

Firmoscop analizează FROG-COMPANY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Covasna

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Covasna →

Mergi mai departe

Firme din Covasna

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.