Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › TRAVEL-LIGHT SRL

TRAVEL-LIGHT SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Bacău
CUI 17896607 · J04/1563/2005
Verifică înainte Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TRAVEL-LIGHT SRL
Cod fiscal (CIF) RO17896607
Nr. Reg. Comerțului J04/1563/2005
Sediu social Cal. Moldovei nr. 177D, Mun. Bacău
Telefon 0744280997

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

IONESCU COSMIN-NICOLAE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.08.2005
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TRAVEL-LIGHT SRL după CUI 17896607 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 51/100
Cifră de afaceri 2025
1.122.041 lei
-33.0% vs 2024
Profit net 2025
54.815 lei
-32.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.9%
Față de sectorpeste 52% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 59% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital40.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 935.715 lei20142015: 852.312 lei20152016: 1.246.812 lei20162017: 1.129.780 lei20172018: 1.050.490 lei20182019: 1.132.259 lei20192020: 1.073.354 lei20202021: 1.356.747 lei20212022: 1.994.989 lei20222023: 2.195.889 lei20232024: 1.663.816 lei20242025: 1.122.041 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.122.041 lei 54.815 lei 2
2024 1.663.816 lei 81.101 lei 3
2023 2.195.889 lei -153.571 lei 2
2022 1.994.989 lei 170.131 lei 4
2021 1.356.747 lei 27.246 lei 5
2020 1.073.354 lei 6.219 lei 3
2019 1.132.259 lei 15.494 lei 3
2018 1.050.490 lei 7.577 lei 3
2017 1.129.780 lei 11.771 lei 4
2016 1.246.812 lei 6.746 lei 6
2015 852.312 lei 6.736 lei 4
2014 935.715 lei 2.089 lei 6
2013 736.380 lei 3.804 lei 6
2012 658.341 lei 15.026 lei 3
2011 581.257 lei 3.727 lei 4
2010 401.989 lei 1.044 lei 4
2009 525.036 lei 10.947 lei 4
2008 692.609 lei 7.634 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 441 zile+8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 64 zile−20 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,89% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 98,39%−3,33 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,02× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 40,14× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 162,38% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,98%−0,2 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 2,45%+3,54 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 561.021 lei+6.416 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,81× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 235,03×−113,49 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,01%−1,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9.743 din 45.284 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 74.231 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TRAVEL-LIGHT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TRAVEL-LIGHT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TRAVEL-LIGHT SRL, cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 17896607, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/1563/2005. Firma a fost înființată la data de 25 august 2005 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, TRAVEL-LIGHT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.122.041 lei și un rezultat net de 54.815 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TRAVEL-LIGHT SRL?

TRAVEL-LIGHT SRL (CUI 17896607) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă TRAVEL-LIGHT SRL în sectorul său?

TRAVEL-LIGHT SRL ocupă locul 9.743 din 45.284 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TRAVEL-LIGHT SRL față de firmele din același domeniu?

TRAVEL-LIGHT SRL este mai veche decât 90% dintre cele 74.231 firme active cu CAEN 4941.

Este TRAVEL-LIGHT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TRAVEL-LIGHT SRL (CUI 17896607) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TRAVEL-LIGHT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TRAVEL-LIGHT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TRAVEL-LIGHT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TRAVEL-LIGHT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TRAVEL-LIGHT SRL plătitoare de TVA?

Da, TRAVEL-LIGHT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TRAVEL-LIGHT SRL?

În anul 2025, TRAVEL-LIGHT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.122.041 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TRAVEL-LIGHT SRL?

Firmoscop analizează TRAVEL-LIGHT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Bacău →

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.