Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › R.C.C. GROUP SRL

R.C.C. GROUP SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 17897173 · J22/2169/2005
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire R.C.C. GROUP SRL
Cod fiscal (CIF) RO17897173
Nr. Reg. Comerțului J22/2169/2005
Sediu social Str. Păcurari nr. 64, bl. 1, sc. A, et. 1, ap. 3, Mun. Iaşi, 700514

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.08.2005
CAEN7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută R.C.C. GROUP SRL după CUI 17897173 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2025
98.425 lei
-60.0% vs 2024
Profit net 2025
-27.219 lei
-132.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-27.7%
Față de sectorpeste 5% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 12.022 de firme din Activități de consultanță în afaceri și management care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 33,5%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 8% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 11.249 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 418.003 lei20142015: 222.618 lei20152016: 623.243 lei20162017: 185.998 lei20172018: 214.428 lei20182019: 228.656 lei20192020: 197.247 lei20202021: 188.076 lei20212022: 201.271 lei20222023: 250.700 lei20232024: 243.694 lei20242025: 98.425 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 98.425 lei -27.219 lei 0
2024 243.694 lei 83.116 lei 0
2023 250.700 lei 71.874 lei 0
2022 201.271 lei 56.066 lei 0
2021 188.076 lei 47.737 lei 0
2020 197.247 lei 41.008 lei 0
2019 228.656 lei 24.685 lei
2018 214.428 lei 33.091 lei
2017 185.998 lei 29.070 lei 1
2016 623.243 lei 73.683 lei 1
2015 222.618 lei 2.851 lei 2
2014 418.003 lei 8.472 lei 2
2013 254.285 lei 3.784 lei 2
2012 327.070 lei 1.677 lei 2
2011 440.724 lei 54.846 lei 2
2010 187.266 lei -22.607 lei 2
2009 229.798 lei 49.780 lei 2
2008 186.886 lei 15.804 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 419 zile+181 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 110 zile+12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -27,65%−61,76 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 65,76%+3,62 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,52×−0,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,86×+0,26 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -44,73%−128,53 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -15,84%−48,31 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 35,42%−3,33 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,57×−0,38 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,5×−4,09 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 146 zile+91 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -21,65%−81,26 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.816 din 11.199 firme active cu bilanț depus (CAEN 7020)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 21.548 firme active din sector
SectorCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2005002169223 → J22/2169/2005
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J22/2169/2005 → J2005002169223

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru R.C.C. GROUP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți R.C.C. GROUP SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru R.C.C. GROUP SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

R.C.C. GROUP SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 17897173, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/2169/2005. Firma a fost înființată la data de 25 august 2005 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020).

La ultima verificare, R.C.C. GROUP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 98.425 lei și un rezultat net de -27.219 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are R.C.C. GROUP SRL?

R.C.C. GROUP SRL (CUI 17897173) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă R.C.C. GROUP SRL în sectorul său?

R.C.C. GROUP SRL ocupă locul 6.816 din 11.199 firme active cu bilanț depus în CAEN 7020 (Activități de consultanță în afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este R.C.C. GROUP SRL față de firmele din același domeniu?

R.C.C. GROUP SRL este mai veche decât 92% dintre cele 21.548 firme active cu CAEN 7020.

Este R.C.C. GROUP SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare R.C.C. GROUP SRL (CUI 17897173) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este R.C.C. GROUP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, R.C.C. GROUP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în R.C.C. GROUP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru R.C.C. GROUP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este R.C.C. GROUP SRL plătitoare de TVA?

Da, R.C.C. GROUP SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a R.C.C. GROUP SRL?

În anul 2025, R.C.C. GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 98.425 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu R.C.C. GROUP SRL?

Firmoscop analizează R.C.C. GROUP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Consultanță în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.