Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL

FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL

Înființată în 2005 · 21 ani vechime · Mun. Bacău
CUI 17904548 · J04/1579/2005
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL
Cod fiscal (CIF) RO17904548
Nr. Reg. Comerțului J04/1579/2005
Sediu social Str. Trandafirilor nr. 1, sc. C, et. 3, ap. 11, Mun. Bacău, 600052
Telefon 0234514978

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

BUTACU C. DANIEL-OVIDIU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.08.2005
CAEN4321 · Lucrări de instalații electrice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL după CUI 17904548 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.659.118 lei
+60.0% vs 2024
Profit net 2025
5.652 lei
+102.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.3%
Față de sectorpeste 18% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 6.685 de firme din Lucrări de instalații electrice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,8%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 81% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.030 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.268.506 lei20142015: 1.455.648 lei20152016: 576.174 lei20162017: 753.711 lei20172018: 902.015 lei20182019: 699.566 lei20192020: 1.064.352 lei20202021: 1.029.225 lei20212022: 1.199.428 lei20222023: 1.340.691 lei20232024: 1.034.037 lei20242025: 1.659.118 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.659.118 lei 5.652 lei 7
2024 1.034.037 lei -215.994 lei 9
2023 1.340.691 lei -58.202 lei 9
2022 1.199.428 lei 5.879 lei 10
2021 1.029.225 lei -39.980 lei
2020 1.064.352 lei 70.979 lei 10
2019 699.566 lei -14.566 lei 10
2018 902.015 lei 155.256 lei 9
2017 753.711 lei 28.314 lei 9
2016 576.174 lei -66.414 lei 10
2015 1.455.648 lei 143.987 lei 9
2014 1.268.506 lei 161.016 lei 11
2013 1.564.019 lei 142.221 lei 7
2012 577.718 lei 11.553 lei 7
2011 651.210 lei 27.476 lei 5
2010 300.538 lei -134.043 lei 5
2009 976.485 lei 52.998 lei 9
2008 1.160.805 lei 47.069 lei 9

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 48 zile−59 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 28 zile−82 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,34%+21,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 50,14%−10,56 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,99×+0,34 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,57×−0,48 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 4,06%+149,41 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,3%+44,42 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 32,03%+2,36 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 237.017 lei+122.124 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,82×+1,76 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 29,81×+8,24 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 12 zile−5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,16%+18,7 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.767 din 9.844 firme active cu bilanț depus (CAEN 4321)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 17.121 firme active din sector
SectorCAEN 4321 · Lucrări de instalații electrice →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)4
Valoare totală (2024–2026)6.078 lei

Cumpărători: DIRECTIA JUDETEANA DE SPORT BACAU, COLEGIUL MIHAI EMINESCU BACAU, INSPECTORATUL DE POLITIE JUDETEAN BACAU

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL, cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 17904548, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/1579/2005. Firma a fost înființată la data de 26 august 2005 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

La ultima verificare, FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.659.118 lei și un rezultat net de 5.652 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL?

FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL (CUI 17904548) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL în sectorul său?

FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL ocupă locul 1.767 din 9.844 firme active cu bilanț depus în CAEN 4321 (Lucrări de instalații electrice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL față de firmele din același domeniu?

FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL este mai veche decât 89% dintre cele 17.121 firme active cu CAEN 4321.

Este FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL (CUI 17904548) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?

Da, FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL?

În anul 2025, FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.659.118 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL?

Firmoscop analizează FAST ELECTRICAL SOLUTIONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.