Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Covasna › DESZKA SRL

DESZKA SRL

Înființată în 2005 · 21 de ani vechime · Sat Turia Com. Turia
CUI 17933764 · J2005000416147
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DESZKA SRL
Cod fiscal (CIF) RO17933764
Nr. Reg. Comerțului J2005000416147
Sediu Sat Turia Com. Turia, Covasna
Telefon 0740073985

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

DESZKE ZOLTÁN · administratorDESZKE CSABA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Stareraspundere penala cf. Legii 286/2009, Legii 135/2010
CAEN1611 · Tăierea și rindeluirea lemnului
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DESZKA SRL după CUI 17933764 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
12.804.044 lei
+37,0% vs 2024
Profit net 2025
788.322 lei
+298,7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.2%
Față de sectorpeste 67% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.889 de firme din Tăierea și rindeluirea lemnului care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,1%.

Mărime față de sector37 de angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.055 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 3.248.496 lei20142015: 4.221.930 lei20152016: 4.755.310 lei20162017: 4.190.337 lei20172018: 6.747.864 lei20182019: 6.044.643 lei20192020: 7.144.215 lei20202021: 9.953.547 lei20212022: 13.711.274 lei20222023: 11.088.368 lei20232024: 9.349.647 lei20242025: 12.804.044 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 12.804.044 lei 788.322 lei 37
2024 9.349.647 lei 197.719 lei 33
2023 11.088.368 lei 843.901 lei 34
2022 13.711.274 lei 2.895.358 lei 32
2021 9.953.547 lei 3.598.641 lei 20
2020 7.144.215 lei 1.092.649 lei 22
2019 6.044.643 lei 354.850 lei 18
2018 6.747.864 lei 694.616 lei 21
2017 4.190.337 lei 128.565 lei 25
2016 4.755.310 lei 611.338 lei 22
2015 4.221.930 lei 824.988 lei 18
2014 3.248.496 lei 606.105 lei 17
2013 2.063.872 lei 460.966 lei 9
2012 1.109.502 lei 186.378 lei 9
2011 536.168 lei 57.420 lei 5
2010 179.579 lei -9.955 lei 5
2009 150.056 lei -595 lei 4
2008 135.107 lei -11.705 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 102 zile+3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 110 zile+52 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,16%+4,05 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 21,32%+3,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,69×−0,83 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,32×+0,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 7%+5,28 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,7%+3,29 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 67,24%−14,63 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 346.055 lei+62.732 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,76×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,38×+1,3 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 108 zile−67 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,19%+4,75 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 58 din 1.479 de firme active cu bilanț depus (CAEN 1611)
Vechime relativămai veche decât 69% dintre cele 2.009 firme active din sector
SectorCAEN 1611 · Tăierea și rindeluirea lemnului →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2025)65.824 lei

Cumpărători: Comuna Turia

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DESZKA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DESZKA SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

DESZKA SRL, cu sediul în Sat Turia Com. Turia, are codul unic de înregistrare (CUI) 17933764, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005000416147. Firma a fost înființată la data de 7 septembrie 2005 și are ca obiect principal de activitate Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1611).

La ultima verificare, DESZKA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12.804.044 lei și un rezultat net de 788.322 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DESZKA SRL?

DESZKA SRL (CUI 17933764) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DESZKA SRL în sectorul său?

DESZKA SRL ocupă locul 58 din 1.479 de firme active cu bilanț depus în CAEN 1611 (Tăierea și rindeluirea lemnului), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DESZKA SRL față de firmele din același domeniu?

DESZKA SRL este mai veche decât 69% dintre cele 2.009 firme active cu CAEN 1611.

Este DESZKA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DESZKA SRL (CUI 17933764) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DESZKA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DESZKA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DESZKA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DESZKA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DESZKA SRL plătitoare de TVA?

Da, DESZKA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DESZKA SRL?

În anul 2025, DESZKA SRL a raportat o cifră de afaceri de 12.804.044 lei și un număr mediu de 37 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DESZKA SRL?

Firmoscop analizează DESZKA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Covasna

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 1611 din Covasna, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Covasna

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.