Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › VRASINTER SRL

VRASINTER SRL

Înființată în 2005 · 20 ani vechime · Sat Gugeşti Com. Gugeşti
CUI 17968410 · J2005000789397
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VRASINTER SRL
Cod fiscal (CIF) RO17968410
Nr. Reg. Comerțului J2005000789397
Sediu Sat Gugeşti Com. Gugeşti, Vrancea
Telefon 0722220445

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VRABIE SILVIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.09.2005
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VRASINTER SRL după CUI 17968410 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
23.115.224 lei
+109.0% vs 2024
Profit net 2025
4.334.315 lei
+2511.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă18.8%
Față de sectorpeste 59% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector24 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 274.759 lei20142015: 287.669 lei20152016: 457.572 lei20162017: 973.572 lei20172018: 1.122.226 lei20182019: 1.618.980 lei20192020: 2.137.407 lei20202021: 3.751.768 lei20212022: 3.634.253 lei20222023: 8.632.918 lei20232024: 11.063.186 lei20242025: 23.115.224 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 23.115.224 lei 4.334.315 lei 24
2024 11.063.186 lei 165.979 lei 16
2023 8.632.918 lei 1.102.985 lei 16
2022 3.634.253 lei 300.162 lei 16
2021 3.751.768 lei 195.017 lei 15
2020 2.137.407 lei 1.189.242 lei 4
2019 1.618.980 lei 857.560 lei 3
2018 1.122.226 lei 482.867 lei 3
2017 973.572 lei 545.125 lei 4
2016 457.572 lei 164.035 lei 2
2015 287.669 lei 62.403 lei 2
2014 274.759 lei 106.882 lei 1
2013 264.801 lei 17.632 lei 2
2012 441.465 lei 253.351 lei 1
2011 298.117 lei 35.727 lei 1
2010 194.987 lei 21.132 lei 1
2009 68.229 lei -9.144 lei 1
2008 48.975 lei -32.229 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 81 zile−45 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 76 zile−9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 18,75%+17,25 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 54,36%−23,81 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,84×+0,56 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,19×−2,32 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,99%+84,75 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 45,85%+42,46 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 45,86%+23,6 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 963.134 lei+271.685 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,45×+0,19 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 582,78×+564,24 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi−19 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 29,61%+27,89 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 595 din 19.963 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 32.294 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)16
Valoare totală (2024–2026)33.194.907 lei

Autorități: ORASUL ODOBESTI (CONSILIUL LOCAL al ORASULUI ODOBESTI), MUNICIPIUL ADJUD, COMUNA STRAOANE (CONSILIUL LOCAL STRAOANE)

Achiziții directe (SEAP)17
Valoare totală (2024–2026)3.446.379 lei

Cumpărători: ORASUL ODOBESTI (CONSILIUL LOCAL al ORASULUI ODOBESTI), COMUNA GUGESTI-VRANCEA, ADMINISTRATIA PIETELOR FOCSANI SA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume8
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VRASINTER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VRASINTER SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VRASINTER SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VRASINTER SRL, cu sediul în Sat Gugeşti Com. Gugeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 17968410, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005000789397. Firma a fost înființată la data de 20 septembrie 2005 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, VRASINTER SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 23.115.224 lei și un rezultat net de 4.334.315 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VRASINTER SRL?

VRASINTER SRL (CUI 17968410) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VRASINTER SRL în sectorul său?

VRASINTER SRL ocupă locul 595 din 19.963 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VRASINTER SRL față de firmele din același domeniu?

VRASINTER SRL este mai veche decât 93% dintre cele 32.294 firme active cu CAEN 4100.

Este VRASINTER SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VRASINTER SRL (CUI 17968410) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VRASINTER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VRASINTER SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VRASINTER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VRASINTER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VRASINTER SRL plătitoare de TVA?

Da, VRASINTER SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VRASINTER SRL?

În anul 2025, VRASINTER SRL a raportat o cifră de afaceri de 23.115.224 lei și un număr mediu de 24 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VRASINTER SRL?

Firmoscop analizează VRASINTER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Vrancea →

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.