Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L.

SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L.

Înființată în 2005 · 20 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 17972585 · J2005016019402
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO17972585
Nr. Reg. Comerțului J2005016019402
Sediu social Str. Jiului nr. 8, et. 3, Cladirea A, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 13219
Telefon 0314054817

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PAYEN OLIVIER NOËL ANGE ALFRED · administratorGRIGORE ALEXANDRU - COSMIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 05.08.2025
CAEN8121 · Activități generale de curățenie a clădirilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L. după CUI 17972585 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 77/100
Cifră de afaceri 2025
37.943.697 lei
+16.0% vs 2024
Profit net 2025
874.923 lei
+276.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.3%
Față de sectorpeste 18% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.829 de firme din Activități generale de curățenie a clădirilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 24,4%.

Mărime față de sector204 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.134 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital24.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 5.315.971 lei20142015: 5.428.558 lei20152016: 7.856.891 lei20162017: 10.406.082 lei20172018: 13.244.004 lei20182019: 17.772.460 lei20192020: 16.243.956 lei20202021: 16.980.407 lei20212022: 23.015.814 lei20222023: 28.282.865 lei20232024: 32.794.350 lei20242025: 37.943.697 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 37.943.697 lei 874.923 lei 204
2024 32.794.350 lei 232.672 lei 237
2023 28.282.865 lei -1.027.148 lei 249
2022 23.015.814 lei 246.298 lei 267
2021 16.980.407 lei -406.214 lei 215
2020 16.243.956 lei 761.838 lei 215
2019 17.772.460 lei 542.390 lei 223
2018 13.244.004 lei 632.672 lei 204
2017 10.406.082 lei 712.946 lei 179
2016 7.856.891 lei -52.500 lei 0
2015 5.428.558 lei 395.160 lei 195
2014 5.315.971 lei 577.825 lei 185
2013 5.289.427 lei 455.611 lei 190
2012 5.988.765 lei 925.893 lei 200
2011 6.083.583 lei 499.805 lei 190
2010 6.236.441 lei 176.485 lei 190
2009 7.897.773 lei 788.102 lei 220
2008 6.347.254 lei 306.308 lei 200

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leinunu
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 109 zile−10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 68 zile−35 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,31%+1,6 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 94,54%+10,59 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,06×−0,13 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 24,8×+18,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 192,03%+177,34 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,32%+5,49 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 3,81%−8,68 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 185.999 lei+47.626 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,17×+0,58 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 580,83×+3,08 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,87%+1,86 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 14 din 4.770 firme active cu bilanț depus (CAEN 8121)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 10.397 firme active din sector
SectorCAEN 8121 · Activități generale de curățenie a clădirilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 05.08.2025
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 05.08.2025 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L., cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 17972585, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005016019402. Firma a fost înființată la data de 21 septembrie 2005 și are ca obiect principal de activitate Activități generale de curățenie a clădirilor (CAEN 8121).

La ultima verificare, SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 37.943.697 lei și un rezultat net de 874.923 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L.?

SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L. (CUI 17972585) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L. în sectorul său?

SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L. ocupă locul 14 din 4.770 firme active cu bilanț depus în CAEN 8121 (Activități generale de curățenie a clădirilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L. este mai veche decât 96% dintre cele 10.397 firme active cu CAEN 8121.

Este SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L. (CUI 17972585) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L.?

În anul 2025, SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 37.943.697 lei și un număr mediu de 204 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L.?

Firmoscop analizează SAMSIC FACILITY ROMANIA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.