Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › M.C. COTTA SRL

M.C. COTTA SRL

Înființată în 2005 · 20 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 17997636 · J35/3099/2005
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire M.C. COTTA SRL
Cod fiscal (CIF) RO17997636
Nr. Reg. Comerțului J35/3099/2005
Sediu social Str. Crizantemelor nr. 39A, ap. 2, Mun. Timişoara, 300187
Telefon 0256499691

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MUNTEAN CAMELIA-MIRELLA · administrator

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 01.08.2011
CAEN7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută M.C. COTTA SRL după CUI 17997636 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 68/100
Cifră de afaceri 2025
178.996 lei
+12.0% vs 2024
Profit net 2025
37.759 lei
+4961.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă21.1%
Față de sectorpeste 36% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 3.962 de firme din Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 33,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 40% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.063 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital326.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 94.053 lei20142015: 143.760 lei20152016: 243.773 lei20162017: 217.978 lei20172018: 316.963 lei20182019: 179.034 lei20192020: 178.782 lei20202021: 137.206 lei20212022: 162.824 lei20222023: 192.501 lei20232024: 160.438 lei20242025: 178.996 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 178.996 lei 37.759 lei 1
2024 160.438 lei 746 lei 1
2023 192.501 lei 8.082 lei 2
2022 162.824 lei 43.565 lei 2
2021 137.206 lei 125.259 lei 2
2020 178.782 lei 114.649 lei 1
2019 179.034 lei 195.444 lei 1
2018 316.963 lei 69.946 lei 3
2017 217.978 lei 667 lei 6
2016 243.773 lei 9.749 lei 8
2015 143.760 lei -83.095 lei 8
2014 94.053 lei -207.390 lei 10
2013 97.025 lei -146.848 lei 10
2012 170.269 lei -97.751 lei 10
2011 47.207 lei -45.601 lei 9
2010
2009 10.047 lei -699 lei
2008 37.125 lei -15.523 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 430 zile−269 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 21,09%+20,63 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 99,69%−14,05 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală +0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 326,23× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5.845,05% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 17,86%+17,58 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 0,31%+14,05 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 178.996 lei+18.558 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,85×+0,26 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,87×+0,25 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 418 zile−172 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 18,27%+16,86 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.011 din 2.864 firme active cu bilanț depus (CAEN 7490)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 7.717 firme active din sector
SectorCAEN 7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru M.C. COTTA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți M.C. COTTA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru M.C. COTTA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

M.C. COTTA SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 17997636, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/3099/2005. Firma a fost înființată la data de 29 septembrie 2005 și are ca obiect principal de activitate Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7490).

La ultima verificare, M.C. COTTA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 178.996 lei și un rezultat net de 37.759 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are M.C. COTTA SRL?

M.C. COTTA SRL (CUI 17997636) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă M.C. COTTA SRL în sectorul său?

M.C. COTTA SRL ocupă locul 1.011 din 2.864 firme active cu bilanț depus în CAEN 7490 (Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este M.C. COTTA SRL față de firmele din același domeniu?

M.C. COTTA SRL este mai veche decât 92% dintre cele 7.717 firme active cu CAEN 7490.

Este M.C. COTTA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare M.C. COTTA SRL (CUI 17997636) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este M.C. COTTA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, M.C. COTTA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în M.C. COTTA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru M.C. COTTA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este M.C. COTTA SRL plătitoare de TVA?

Da, M.C. COTTA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a M.C. COTTA SRL?

În anul 2025, M.C. COTTA SRL a raportat o cifră de afaceri de 178.996 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu M.C. COTTA SRL?

Firmoscop analizează M.C. COTTA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.