Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › EXHELIOS SRL

EXHELIOS SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 1804836 · J1991002688356
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EXHELIOS SRL
Cod fiscal (CIF) RO1804836
Nr. Reg. Comerțului J1991002688356
Sediu social Str. Martir Col. Ioan Uţă nr. 3, Mun. Timişoara, 300041
Telefon 0256472213

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.11.1992
CAEN2042 · Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EXHELIOS SRL după CUI 1804836 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.007.322 lei
-15.0% vs 2024
Profit net 2025
327.593 lei
-40.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă10.9%
Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 3.387.154 lei20142015: 3.213.540 lei20152016: 3.508.712 lei20162017: 3.392.319 lei20172018: 3.598.013 lei20182019: 3.563.443 lei20192020: 3.659.050 lei20202021: 4.082.260 lei20212022: 3.842.274 lei20222023: 3.209.646 lei20232024: 3.537.298 lei20242025: 3.007.322 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.007.322 lei 327.593 lei 14
2024 3.537.298 lei 553.333 lei 14
2023 3.209.646 lei 490.758 lei 15
2022 3.842.274 lei 1.021.020 lei 16
2021 4.082.260 lei 1.344.401 lei 17
2020 3.659.050 lei 1.200.263 lei 17
2019 3.563.443 lei 1.328.750 lei 17
2018 3.598.013 lei 1.476.509 lei 17
2017 3.392.319 lei 1.163.384 lei 18
2016 3.508.712 lei 1.216.383 lei 19
2015 3.213.540 lei 1.106.139 lei 20
2014 3.387.154 lei 1.140.511 lei 18
2013 3.203.662 lei 793.831 lei 18
2012 3.173.648 lei 943.247 lei 19
2011 3.254.385 lei 868.048 lei 19
2010 3.199.301 lei 852.953 lei 19
2009 3.168.884 lei 938.970 lei 20
2008 3.468.969 lei 1.334.374 lei 20

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 40 zile−2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 81 zile−27 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10,89%−4,75 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 10,71%−1,82 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 9,34×+1,36 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,11× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 11,12%−6,52 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,74%−6,26 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 96,58%+0,21 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 214.809 lei−37.855 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,99×−0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,72×−1,2 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 134 zile+41 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 13,46%−9,67 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 27 din 283 firme active cu bilanț depus (CAEN 2042)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 571 firme active din sector
SectorCAEN 2042 · Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă) →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 1 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J35/2688/1991 → J1991002688356
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: este menționat un recurs/sunt menționate recursuri → INREGISTRAT din data 30.11.1992
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 30.11.1992 → este menționat un recurs/sunt menționate recursuri
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: este menționat un recurs/sunt menționate recursuri → INREGISTRAT din data 30.11.1992

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EXHELIOS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EXHELIOS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EXHELIOS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EXHELIOS SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 1804836, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991002688356. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă) (CAEN 2042).

La ultima verificare, EXHELIOS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.007.322 lei și un rezultat net de 327.593 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EXHELIOS SRL?

EXHELIOS SRL (CUI 1804836) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EXHELIOS SRL în sectorul său?

EXHELIOS SRL ocupă locul 27 din 283 firme active cu bilanț depus în CAEN 2042 (Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EXHELIOS SRL față de firmele din același domeniu?

EXHELIOS SRL este mai veche decât 99% dintre cele 571 firme active cu CAEN 2042.

Este EXHELIOS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EXHELIOS SRL (CUI 1804836) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EXHELIOS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EXHELIOS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EXHELIOS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EXHELIOS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EXHELIOS SRL plătitoare de TVA?

Da, EXHELIOS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EXHELIOS SRL?

În anul 2025, EXHELIOS SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.007.322 lei și un număr mediu de 14 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EXHELIOS SRL?

Firmoscop analizează EXHELIOS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.