FirmoscopFirme › BAMESA OŢEL SA

BAMESA OŢEL SA

Înființată în 2005 · 20 ani vechime · Orş. Topoloveni
CUI 18066946 · J2007002518032
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 iulie 2026
În funcțiunePlătitoare TVAMare contribuabil
Raportul PDF Monitorizează
Fără probleme găsite

Nu am găsit probleme în registrele publice: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără insolvență. Pentru contracte pe sume mari, cere raportul complet.

Verdictul e prima verificare. Raportul complet arată plafonul de credit recomandat, bilanțurile pe 12 ani și dosarele din instanță, cu sursa fiecăruia. Gratuit, cu un email.

Plafon de credit, bilanțuri pe 12 ani, dosare din instanță. Fără card.

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Cum calculăm verdictul →

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1 din 975 firme active cu bilanț depus (CAEN 2553)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 1.411 firme active din sector
SectorCAEN 2553 · Operațiuni de mecanică generală →

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BAMESA OŢEL SA
Cod fiscal (CIF) RO18066946
Nr. Reg. Comerțului J2007002518032
Sediu social Str. DEPOZITELOR nr. 2, Orş. Topoloveni, jud. ARGEŞ, 115500

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 iulie 2026.

Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
707.096.775 lei
+1.0% vs 2024
Profit net 2025
71.607.936 lei
+19.7% vs 2024

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Despre firmă

BAMESA OŢEL SA, cu sediul în Orş. Topoloveni, are codul unic de înregistrare (CUI) 18066946, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007002518032. Firma a fost înființată la data de 24 octombrie 2005 și are ca obiect principal de activitate Operațiuni de mecanică generală (CAEN 2553).

La ultima verificare, BAMESA OŢEL SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 707.096.775 lei și un rezultat net de 71.607.936 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.12.2007
CAEN2553 · Operațiuni de mecanică generală
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Mare contribuabilDa · în evidența ANAF pentru firme mari
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain
Website

Bonitate financiară

Cât e de solidăSolidă (100/100)
Marjă netă10.1%
Față de sectorpeste 49% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.415 de firme din Operațiuni de mecanică generală care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 10,3%.

Mărime față de sector118 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.480 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Reprezentanți

PAUL STEPHAN BRETTNACHER · administratorJAVIER MUR TORNE · administratorKOTHARI RAMESH KUMAR · administratorARASA FIGUERAS JORGE · administratorARASA FIGUERAS JUAN ALBERTO · administratorBLASCHEK REINER ALEXANDER · administratorALEXANDER MADELINE DALILA · reprezentant al persoanei juridiceQUINTANILLA CORNUDELLA ALEJANDRO · administrator

Vezi în ce alte firme apar acești reprezentanți și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 707.096.775 lei 71.607.936 lei 118
Încă 9 ani de bilanț (2016–2024)

Vezi evoluția completă a cifrei de afaceri, profitului și numărului de angajați — gratuit, cu un cont.

Vezi bilanțul complet

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Contracte publice

Nu am găsit contracte publice atribuite acestei firme în SEAP.

Grup de firme

Firme conectate (prin administratori comuni)13
Dintre care în insolvență / radiate5

Gajuri și garanții (RNPM)

Firmoscop nu are încă datele din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM) — acolo se înregistrează bunurile și facturile pe care o firmă le-a pus garanție la un credit. Dacă sunt deja gajate, banca se poate îndrepta asupra lor înaintea ta. Verifică gratuit, direct la sursă: caută BAMESA OŢEL SA după CUI 18066946.

Verifică gajurile la RNPM

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

Firme similare în Argeş

Vezi raportul complet de risc pentru BAMESA OŢEL SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas și bilanțurile pe 12 ani — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BAMESA OŢEL SA? Ia badge-ul „Verificat pe Firmoscop” pentru site-ul tău, sau pune-o sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Întrebări frecvente

Ce loc ocupă BAMESA OŢEL SA în sectorul său?

BAMESA OŢEL SA ocupă locul 1 din 975 firme active cu bilanț depus în CAEN 2553 (Operațiuni de mecanică generală), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BAMESA OŢEL SA față de firmele din același domeniu?

BAMESA OŢEL SA este mai veche decât 82% dintre cele 1.411 firme active cu CAEN 2553.

Este BAMESA OŢEL SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare BAMESA OŢEL SA (CUI 18066946) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BAMESA OŢEL SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BAMESA OŢEL SA nu figura cu procedură de insolvență în Buletinul Procedurilor de Insolvență sau la portalul instanțelor.

Pot avea încredere în BAMESA OŢEL SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BAMESA OŢEL SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BAMESA OŢEL SA plătitoare de TVA?

Da, BAMESA OŢEL SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BAMESA OŢEL SA?

În anul 2025, BAMESA OŢEL SA a raportat o cifră de afaceri de 707.096.775 lei și un număr mediu de 118 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BAMESA OŢEL SA?

Firmoscop analizează BAMESA OŢEL SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 iulie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.

Ce ți-ar fi de folos

Îți lipsește o informație, ceva nu se înțelege, ceva nu merge? Scrie-ne. Citim fiecare mesaj.