Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › GURĂU & GURĂU SRL

GURĂU & GURĂU SRL

Înființată în 2005 · 20 ani vechime · Sat Tamaşi Com. Corbeanca
CUI 18109931 · J23/3548/2013
Fără probleme găsite Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GURĂU & GURĂU SRL
Cod fiscal (CIF) RO18109931
Nr. Reg. Comerțului J23/3548/2013
Sediu social Str. Molidului nr. 2, MANSARDA, Sat Tamaşi Com. Corbeanca, jud. ILFOV, 77068
Telefon 0727875704

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 27.11.2013
CAEN7020 · Activități de consultanță în afaceri și management
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GURĂU & GURĂU SRL după CUI 18109931 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
810.560 lei
+10.0% vs 2023
Profit net 2024
345.821 lei
+27.6% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă42.7%
Față de sectorpeste 60% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.658 de firme din Activități de consultanță în afaceri și management care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 30,1%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 88% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 11.331 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 301.165 lei20122013: 270.686 lei20132014: 242.412 lei20142015: 240.861 lei20152016: 162.637 lei20162017: 170.362 lei20172018: 343.961 lei20182019: 368.277 lei20192021: 662.925 lei20212022: 599.879 lei20222023: 739.504 lei20232024: 810.560 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 810.560 lei 345.821 lei 3
2023 739.504 lei 271.064 lei 3
2022 599.879 lei 314.382 lei 3
2021 662.925 lei 510.955 lei 2
2019 368.277 lei 188.854 lei 2
2018 343.961 lei 233.638 lei
2017 170.362 lei 91.170 lei 1
2016 162.637 lei 70.619 lei 1
2015 240.861 lei 110.703 lei 1
2014 242.412 lei 94.875 lei 1
2013 270.686 lei 63.243 lei 1
2012 301.165 lei 160.061 lei 1
2011 265.643 lei 125.765 lei 2
2010 230.294 lei 32.622 lei 2
2009 251.454 lei 98.969 lei 2
2008 218.714 lei 69.280 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 177 zile+12 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 216 zile+23 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 42,66%+6,01 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 53,32%−1,95 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,88×+0,07 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,14×−0,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,93% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 46,81%+1,92 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 46,84%+1,91 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 270.187 lei+23.686 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,1×−0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 108,37%+39,4 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.748 din 11.213 firme active cu bilanț depus (CAEN 7020)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 21.599 firme active din sector
SectorCAEN 7020 · Activități de consultanță în afaceri și management →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 29 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Sat Tamaşi Com. Corbeanca
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 27.11.2013
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/18761/2005 → J23/3548/2013
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Tamaşi, Comuna Corbeanca → Bucureşti Sectorul 2
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2013003548235 → J40/18761/2005
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Sat Tamaşi, Comuna Corbeanca
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/18761/2005 → J2013003548235

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GURĂU & GURĂU SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GURĂU & GURĂU SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GURĂU & GURĂU SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GURĂU & GURĂU SRL, cu sediul în Sat Tamaşi Com. Corbeanca, are codul unic de înregistrare (CUI) 18109931, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/3548/2013. Firma a fost înființată la data de 8 noiembrie 2005 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020).

La ultima verificare, GURĂU & GURĂU SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 810.560 lei și un rezultat net de 345.821 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GURĂU & GURĂU SRL?

GURĂU & GURĂU SRL (CUI 18109931) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GURĂU & GURĂU SRL în sectorul său?

GURĂU & GURĂU SRL ocupă locul 1.748 din 11.213 firme active cu bilanț depus în CAEN 7020 (Activități de consultanță în afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GURĂU & GURĂU SRL față de firmele din același domeniu?

GURĂU & GURĂU SRL este mai veche decât 91% dintre cele 21.599 firme active cu CAEN 7020.

Este GURĂU & GURĂU SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GURĂU & GURĂU SRL (CUI 18109931) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GURĂU & GURĂU SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GURĂU & GURĂU SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GURĂU & GURĂU SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GURĂU & GURĂU SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GURĂU & GURĂU SRL plătitoare de TVA?

Da, GURĂU & GURĂU SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GURĂU & GURĂU SRL?

În anul 2024, GURĂU & GURĂU SRL a raportat o cifră de afaceri de 810.560 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GURĂU & GURĂU SRL?

Firmoscop analizează GURĂU & GURĂU SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Consultanță în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.