Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › SPORADIC CONF SRL

SPORADIC CONF SRL

Înființată în 2005 · 20 ani vechime · Mun. Brăila
CUI 18128550 · J2005001055091
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
InsolvențăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SPORADIC CONF SRL
CUI 18128550
Nr. Reg. Comerțului J2005001055091
Sediu social Aleea CULTURII, ANS. VIZIRU I nr. 10-12, bl. 9, sc. 1, et. 3, ap. 15, Mun. Brăila
Telefon 0239671378

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

LUPAŞCU RADU · lichidator judiciarESTCONSULT IPURL · lichidator judiciarIORGA MIHAELA · lichidator judiciar

Identitate

Stareeste sub incidența Legii nr. 85/2014
CAEN1623 · Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SPORADIC CONF SRL după CUI 18128550 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 40/100
Cifră de afaceri 2025
60.100 lei
-6.0% vs 2024
Profit net 2025
26.044 lei
+530.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă43.3%
Față de sectorpeste 95% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 755 de firme din Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 24% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 850 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 4.707 lei20132014: 10.670 lei20142015: 13.186 lei20152016: 8.100 lei20162017: 11.800 lei20172018: 44.150 lei20182020: 11.500 lei20202021: 21.550 lei20212022: 79.070 lei20222023: 90.120 lei20232024: 63.700 lei20242025: 60.100 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 60.100 lei 26.044 lei 1
2024 63.700 lei -6.053 lei 1
2023 90.120 lei 7.774 lei 1
2022 79.070 lei 16.364 lei 2
2021 21.550 lei 5.678 lei 0
2020 11.500 lei 5.262 lei
2019 0 lei
2018 44.150 lei 11.768 lei 1
2017 11.800 lei -11.211 lei 1
2016 8.100 lei -7.660 lei 1
2015 13.186 lei 733 lei 1
2014 10.670 lei -5.701 lei 1
2013 4.707 lei -28.202 lei 1
2012 0 lei -5.904 lei 1
2011 0 lei -7.947 lei 1
2010 3.485 lei -19.662 lei 1
2009 22.724 lei -15.839 lei 1
2008 23.088 lei -13.303 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 481 zile+40 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 6 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 43,33%+52,83 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 5.937,11%+3.038,24 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,02× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 1.952,32%+2.180,39 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -5.837,11%−3.038,24 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 60.100 lei−3.600 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 45,05×+21,05 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 25,87%+33,71 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 746 din 1.165 firme active cu bilanț depus (CAEN 1623)
Vechime relativămai veche decât 75% dintre cele 2.619 firme active din sector
SectorCAEN 1623 · Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SPORADIC CONF SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SPORADIC CONF SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SPORADIC CONF SRL, cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 18128550, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2005001055091. Firma a fost înființată la data de 14 noiembrie 2005 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții (CAEN 1623).

La ultima verificare, SPORADIC CONF SRL figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 60.100 lei și un rezultat net de 26.044 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SPORADIC CONF SRL?

SPORADIC CONF SRL (CUI 18128550) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă SPORADIC CONF SRL în sectorul său?

SPORADIC CONF SRL ocupă locul 746 din 1.165 firme active cu bilanț depus în CAEN 1623 (Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SPORADIC CONF SRL față de firmele din același domeniu?

SPORADIC CONF SRL este mai veche decât 75% dintre cele 2.619 firme active cu CAEN 1623.

Este SPORADIC CONF SRL o firmă activă?

Nu — SPORADIC CONF SRL figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este SPORADIC CONF SRL în insolvență?

La ultima verificare, SPORADIC CONF SRL (CUI 18128550) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în SPORADIC CONF SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SPORADIC CONF SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SPORADIC CONF SRL plătitoare de TVA?

Nu, SPORADIC CONF SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SPORADIC CONF SRL?

În anul 2025, SPORADIC CONF SRL a raportat o cifră de afaceri de 60.100 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SPORADIC CONF SRL?

Firmoscop analizează SPORADIC CONF SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.