Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Brăila › ELCOLEXAN SRL

ELCOLEXAN SRL

Înființată în 2005 · 20 de ani vechime · Sat Zamfireşti, Comuna Galbenu
CUI 18162250 · J09/1096/2005
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 18 octombrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ELCOLEXAN SRL
CUI 18162250
Nr. Reg. Comerțului J09/1096/2005
Sediu social Com. GALBENU, Sat Zamfireşti Com. Galbenu, jud. BRĂILA, 817059
Telefon 0727380069

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026.

Reprezentanți

PARASCHIV (CIUCULAN) ELENA · administratorPARASCHIV GHE.CORNEL · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN5211 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 18 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 18 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ELCOLEXAN SRL după CUI 18162250 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
156.064 lei
+7.0% vs 2024
Profit net 2025
16.534 lei
+936.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă10.6%
Față de sectorpeste 81% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 26.016 lei20142015: 25.126 lei20152016: 31.184 lei20162017: 39.597 lei20172018: 54.471 lei20182019: 43.005 lei20192020: 50.454 lei20202021: 46.695 lei20212022: 62.008 lei20222023: 36.617 lei20232024: 146.402 lei20242025: 156.064 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 156.064 lei 16.534 lei —
2024 146.402 lei 1.596 lei —
2023 36.617 lei 4.620 lei —
2022 62.008 lei 4.882 lei —
2021 46.695 lei 2.580 lei —
2020 50.454 lei 3.321 lei —
2019 43.005 lei 4.564 lei —
2018 54.471 lei 2.340 lei —
2017 39.597 lei 2.449 lei —
2016 31.184 lei 858 lei —
2015 25.126 lei -115 lei —
2014 26.016 lei 1.090 lei —
2013 22.834 lei 162 lei —
2012 26.156 lei 875 lei —
2011 36.563 lei 1.397 lei —
2010 69.516 lei 3.670 lei —
2009 79.257 lei -414 lei —
2008 56.526 lei 494 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 42 de zile+19 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 23 de zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10,59%+9,5 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 27,93%+4,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,58×−0,66 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,39×+0,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 36,09%+30,64 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 26,01%+21,85 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 72,07%−4,32 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 2,45×−1,37 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 24,62×+6,73 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 15 zile−5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 14,98%+13,13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 104 din 1.429 de firme active cu bilanț depus (CAEN 5211)
Vechime relativămai veche decât 14% dintre cele 4.865 de firme active din sector
SectorCAEN 5211 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ELCOLEXAN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ELCOLEXAN SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

ELCOLEXAN SRL, cu sediul în Sat Zamfireşti, Comuna Galbenu, are codul unic de înregistrare (CUI) 18162250, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J09/1096/2005. Firma a fost înființată la data de 24 noiembrie 2005 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 5211).

La ultima verificare, ELCOLEXAN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 156.064 lei și un rezultat net de 16.534 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ELCOLEXAN SRL?

ELCOLEXAN SRL (CUI 18162250) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 18 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ELCOLEXAN SRL în sectorul său?

ELCOLEXAN SRL ocupă locul 104 din 1.429 de firme active cu bilanț depus în CAEN 5211 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ELCOLEXAN SRL față de firmele din același domeniu?

ELCOLEXAN SRL este mai veche decât 14% dintre cele 4.865 de firme active cu CAEN 5211.

Este ELCOLEXAN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ELCOLEXAN SRL (CUI 18162250) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ELCOLEXAN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ELCOLEXAN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ELCOLEXAN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ELCOLEXAN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ELCOLEXAN SRL plătitoare de TVA?

Nu, ELCOLEXAN SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ELCOLEXAN SRL?

În anul 2025, ELCOLEXAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 156.064 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ELCOLEXAN SRL?

Firmoscop analizează ELCOLEXAN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.