Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › SENSO C SRL

SENSO C SRL

Înființată în 2005 · 20 ani vechime · Orş. Slănic Moldova
CUI 18183202 · J04/2116/2005
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SENSO C SRL
Cod fiscal (CIF) RO18183202
Nr. Reg. Comerțului J04/2116/2005
Sediu social Str. Nicolae Bălcescu nr. 89, Orş. Slănic Moldova, jud. BACĂU, 605500
Telefon 0234348444

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

CAZACU ANDREIA-IOANA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.12.2005
CAEN5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SENSO C SRL după CUI 18183202 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
307.194 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
31.374 lei
+7.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă10.2%
Față de sectorpeste 64% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.120 de firme din Hoteluri și alte facilități de cazare similare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 19% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 2.223 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 228.463 lei20142015: 389.571 lei20152016: 444.658 lei20162017: 608.025 lei20172018: 666.229 lei20182019: 806.525 lei20192020: 439.748 lei20202021: 325.937 lei20212022: 373.555 lei20222023: 349.895 lei20232024: 267.000 lei20242025: 307.194 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 307.194 lei 31.374 lei 1
2024 267.000 lei 29.117 lei 1
2023 349.895 lei 697.560 lei 1
2022 373.555 lei 790.122 lei 1
2021 325.937 lei 171.523 lei 1
2020 439.748 lei 141.173 lei 3
2019 806.525 lei 168.859 lei 6
2018 666.229 lei 193.085 lei 6
2017 608.025 lei 243.178 lei 8
2016 444.658 lei 174.750 lei 8
2015 389.571 lei 65.653 lei 8
2014 228.463 lei -38.596 lei 5
2013 108.996 lei -74.858 lei 2
2012 171.457 lei -48.226 lei 3
2011 200.273 lei 4.493 lei 4
2010 238.469 lei 5.988 lei 5
2009 360.664 lei 29.810 lei 5
2008 51.690 lei 289.548 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 107 zile−55 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 87 zile−132 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10,21%−0,7 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 2,71%−0,73 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 36,87×+7,76 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,03× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,97%+0,09 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,95%+0,11 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 97,37%+1,2 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 307.194 lei+40.194 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,09× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,44×−0,16 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 150 zile+10 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 12,7%+0,63 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.720 din 2.955 firme active cu bilanț depus (CAEN 5510)
Vechime relativămai veche decât 67% dintre cele 4.568 firme active din sector
SectorCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SENSO C SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SENSO C SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SENSO C SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SENSO C SRL, cu sediul în Orş. Slănic Moldova, are codul unic de înregistrare (CUI) 18183202, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/2116/2005. Firma a fost înființată la data de 2 decembrie 2005 și are ca obiect principal de activitate Hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN 5510).

La ultima verificare, SENSO C SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 307.194 lei și un rezultat net de 31.374 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SENSO C SRL?

SENSO C SRL (CUI 18183202) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SENSO C SRL în sectorul său?

SENSO C SRL ocupă locul 1.720 din 2.955 firme active cu bilanț depus în CAEN 5510 (Hoteluri și alte facilități de cazare similare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SENSO C SRL față de firmele din același domeniu?

SENSO C SRL este mai veche decât 67% dintre cele 4.568 firme active cu CAEN 5510.

Este SENSO C SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SENSO C SRL (CUI 18183202) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SENSO C SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SENSO C SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SENSO C SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SENSO C SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SENSO C SRL plătitoare de TVA?

Da, SENSO C SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SENSO C SRL?

În anul 2025, SENSO C SRL a raportat o cifră de afaceri de 307.194 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SENSO C SRL?

Firmoscop analizează SENSO C SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Bacău →

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.