Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › CONTINENTAL SRL

CONTINENTAL SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 1822964 · J1991000196358
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONTINENTAL SRL
Cod fiscal (CIF) RO1822964
Nr. Reg. Comerțului J1991000196358
Sediu social Bld. Revoluţiei 1989 nr. 2A, Mun. Timişoara
Telefon 0256302200

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GUŢĂ SORIN-MIHAI · administratorCÎRSTULESCU CIPRIAN-JAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.11.1992
CAEN5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONTINENTAL SRL după CUI 1822964 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
20.925.222 lei
+32.0% vs 2024
Profit net 2025
1.170.964 lei
+137.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.6%
Față de sectorpeste 53% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.120 de firme din Hoteluri și alte facilități de cazare similare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,9%.

Mărime față de sector93 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 2.223 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 17.808.008 lei20142015: 18.526.541 lei20152016: 26.607.689 lei20162017: 20.596.592 lei20172018: 22.045.691 lei20182019: 41.183.366 lei20192020: 17.016.530 lei20202021: 12.779.272 lei20212022: 16.180.872 lei20222023: 19.681.062 lei20232024: 15.830.449 lei20242025: 20.925.222 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 20.925.222 lei 1.170.964 lei 93
2024 15.830.449 lei -3.128.042 lei 89
2023 19.681.062 lei 1.294.410 lei 97
2022 16.180.872 lei 1.792.058 lei 86
2021 12.779.272 lei -1.449.585 lei 85
2020 17.016.530 lei -1.398.931 lei 110
2019 41.183.366 lei 2.999.392 lei 141
2018 22.045.691 lei 1.632.062 lei 143
2017 20.596.592 lei 2.423.341 lei 142
2016 26.607.689 lei -16.966 lei 139
2015 18.526.541 lei 207.413 lei 158
2014 17.808.008 lei -1.633.108 lei 152
2013 19.177.469 lei -675.095 lei 158
2012 17.563.037 lei -594.374 lei 160
2011 13.883.556 lei -3.051.617 lei 159
2010 12.943.064 lei -3.027.687 lei 150
2009 14.026.465 lei -3.285.948 lei 155
2008 15.442.301 lei -4.300.993 lei 182

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinunu
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 29 zile−271 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 67 zile−15 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,6%+25,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 3,62%−24,94 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 27,65×+24,15 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,04×−0,36 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,66%+12,34 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,55%+9,43 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 95,89%+24,86 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 225.002 lei+47.132 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,46×+0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 30,55×+11,65 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 12 zile−7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,57%+22,17 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 95 din 2.956 firme active cu bilanț depus (CAEN 5510)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 4.566 firme active din sector
SectorCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONTINENTAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONTINENTAL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CONTINENTAL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONTINENTAL SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 1822964, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991000196358. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN 5510).

La ultima verificare, CONTINENTAL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 20.925.222 lei și un rezultat net de 1.170.964 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONTINENTAL SRL?

CONTINENTAL SRL (CUI 1822964) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CONTINENTAL SRL în sectorul său?

CONTINENTAL SRL ocupă locul 95 din 2.956 firme active cu bilanț depus în CAEN 5510 (Hoteluri și alte facilități de cazare similare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONTINENTAL SRL față de firmele din același domeniu?

CONTINENTAL SRL este mai veche decât 95% dintre cele 4.566 firme active cu CAEN 5510.

Este CONTINENTAL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONTINENTAL SRL (CUI 1822964) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONTINENTAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONTINENTAL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONTINENTAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONTINENTAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONTINENTAL SRL plătitoare de TVA?

Da, CONTINENTAL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONTINENTAL SRL?

În anul 2025, CONTINENTAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 20.925.222 lei și un număr mediu de 93 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONTINENTAL SRL?

Firmoscop analizează CONTINENTAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.