Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › MAF FORCE SRL

MAF FORCE SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 18261475 · J2006000006222
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAF FORCE SRL
Cod fiscal (CIF) RO18261475
Nr. Reg. Comerțului J2006000006222
Sediu social Cal. Chişinăului nr. 35, Mun. Iaşi, 700178
Telefon 0232270215

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MARCU FLORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.01.2006
CAEN1085 · Fabricarea de mâncăruri preparate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAF FORCE SRL după CUI 18261475 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
18.328.213 lei
-25.0% vs 2024
Profit net 2025
2.397.737 lei
-15.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.1%
Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 12.951.966 lei20142015: 18.101.079 lei20152016: 22.135.051 lei20162017: 24.276.244 lei20172018: 29.176.850 lei20182019: 34.014.125 lei20192020: 30.470.981 lei20202021: 25.406.735 lei20212022: 24.743.723 lei20222023: 26.172.112 lei20232024: 24.403.694 lei20242025: 18.328.213 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 18.328.213 lei 2.397.737 lei 34
2024 24.403.694 lei 2.832.472 lei 83
2023 26.172.112 lei 307.543 lei 119
2022 24.743.723 lei 2.259.117 lei 46
2021 25.406.735 lei 5.209.332 lei 49
2020 30.470.981 lei 2.165.718 lei 191
2019 34.014.125 lei 1.473.902 lei 340
2018 29.176.850 lei 1.110.259 lei 350
2017 24.276.244 lei 841.877 lei 285
2016 22.135.051 lei 1.209.643 lei 258
2015 18.101.079 lei 290.002 lei 224
2014 12.951.966 lei 22.521 lei 243
2013 9.630.924 lei -999.608 lei 153
2012 7.712.871 lei 11.315 lei 157
2011 6.150.068 lei 9.969 lei 134
2010 6.570.126 lei 32.757 lei 155
2009 4.603.694 lei 27.344 lei 119
2008 5.214.111 lei 26.137 lei 74

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2023 și 2024, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20232024
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinunu
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 171 zile+109 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 126 zile+119 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,08%+1,47 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 49,25%+25,35 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,03×−2,15 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,97×+0,66 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 27,02%+5,6 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 13,71%−2,6 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 50,75%−25,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 539.065 lei+245.045 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,05×−0,35 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile−15 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 11,38%−2,34 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6 din 288 firme active cu bilanț depus (CAEN 1085)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 695 firme active din sector
SectorCAEN 1085 · Fabricarea de mâncăruri preparate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume25
Dintre care radiate (închise)6

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAF FORCE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAF FORCE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MAF FORCE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MAF FORCE SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 18261475, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006000006222. Firma a fost înființată la data de 4 ianuarie 2006 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de mâncăruri preparate (CAEN 1085).

La ultima verificare, MAF FORCE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 18.328.213 lei și un rezultat net de 2.397.737 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAF FORCE SRL?

MAF FORCE SRL (CUI 18261475) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MAF FORCE SRL în sectorul său?

MAF FORCE SRL ocupă locul 6 din 288 firme active cu bilanț depus în CAEN 1085 (Fabricarea de mâncăruri preparate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAF FORCE SRL față de firmele din același domeniu?

MAF FORCE SRL este mai veche decât 96% dintre cele 695 firme active cu CAEN 1085.

Este MAF FORCE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MAF FORCE SRL (CUI 18261475) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MAF FORCE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAF FORCE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MAF FORCE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAF FORCE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAF FORCE SRL plătitoare de TVA?

Da, MAF FORCE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAF FORCE SRL?

În anul 2025, MAF FORCE SRL a raportat o cifră de afaceri de 18.328.213 lei și un număr mediu de 34 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAF FORCE SRL?

Firmoscop analizează MAF FORCE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.