Sari la conținut
FirmoscopFirmeBotoșani › D&M&G ANDRO SRL

D&M&G ANDRO SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Sat Cătămăreşti-Deal Com. Mihai Eminescu
CUI 18283805 · J07/18/2006
Fără probleme găsite Re-verificat · 5 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire D&M&G ANDRO SRL
Cod fiscal (CIF) RO18283805
Nr. Reg. Comerțului J07/18/2006
Sediu social Str. Mihai Eminescu nr. 197K, Sat Cătămăreşti-Deal Com. Mihai Eminescu, jud. BOTOŞANI, 717248
Telefon 0747998817

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 5 septembrie 2026.

Reprezentanți

ANDRONACHE DANIEL · administratorANDRONACHE GHEORGHE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.01.2006
CAEN7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 5 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 5 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 5 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 5 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută D&M&G ANDRO SRL după CUI 18283805 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 80/100
Cifră de afaceri 2025
493.128 lei
+2.0% vs 2024
Profit net 2025
64.863 lei
+31.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.2%
Față de sectorpeste 44% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 669 de firme din Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 18,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 36% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 722 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 68.166 lei20142015: 114.805 lei20152016: 90.418 lei20162017: 129.963 lei20172018: 220.704 lei20182019: 347.510 lei20192020: 517.354 lei20202021: 280.266 lei20212022: 421.651 lei20222023: 497.229 lei20232024: 482.597 lei20242025: 493.128 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 493.128 lei 64.863 lei 1
2024 482.597 lei 49.353 lei 3
2023 497.229 lei 46.107 lei 4
2022 421.651 lei 53.984 lei 4
2021 280.266 lei 11.372 lei 3
2020 517.354 lei 41.900 lei 3
2019 347.510 lei 108.024 lei 1
2018 220.704 lei 5.158 lei 1
2017 129.963 lei 16.255 lei 2
2016 90.418 lei 13.662 lei 2
2015 114.805 lei 27.806 lei 2
2014 68.166 lei 430 lei 1
2013 56.111 lei 17.359 lei 2
2012 16.871 lei -22.228 lei 3
2011 27.840 lei 3.123 lei 3
2010 14.212 lei -15.696 lei 3
2009 16.549 lei -25.129 lei 3
2008 54.641 lei -6.354 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.106 zile−30 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 97 zile+24 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,15%+2,92 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 80,46%−2,98 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,24× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,12×−0,92 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 17,86%+1,31 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,49%+0,75 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 19,54%+2,98 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 493.128 lei+332.262 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,27× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,56× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 649 zile−54 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 17,25%+4,42 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 332 din 1.131 firme active cu bilanț depus (CAEN 7732)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 1.798 firme active din sector
SectorCAEN 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume20
Dintre care radiate (închise)8

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru D&M&G ANDRO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți D&M&G ANDRO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru D&M&G ANDRO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

D&M&G ANDRO SRL, cu sediul în Sat Cătămăreşti-Deal Com. Mihai Eminescu, are codul unic de înregistrare (CUI) 18283805, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J07/18/2006. Firma a fost înființată la data de 16 ianuarie 2006 și are ca obiect principal de activitate Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN 7732).

La ultima verificare, D&M&G ANDRO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 493.128 lei și un rezultat net de 64.863 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 5 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are D&M&G ANDRO SRL?

D&M&G ANDRO SRL (CUI 18283805) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 5 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă D&M&G ANDRO SRL în sectorul său?

D&M&G ANDRO SRL ocupă locul 332 din 1.131 firme active cu bilanț depus în CAEN 7732 (Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este D&M&G ANDRO SRL față de firmele din același domeniu?

D&M&G ANDRO SRL este mai veche decât 92% dintre cele 1.798 firme active cu CAEN 7732.

Este D&M&G ANDRO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare D&M&G ANDRO SRL (CUI 18283805) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este D&M&G ANDRO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, D&M&G ANDRO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în D&M&G ANDRO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru D&M&G ANDRO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este D&M&G ANDRO SRL plătitoare de TVA?

Da, D&M&G ANDRO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a D&M&G ANDRO SRL?

În anul 2025, D&M&G ANDRO SRL a raportat o cifră de afaceri de 493.128 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu D&M&G ANDRO SRL?

Firmoscop analizează D&M&G ANDRO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Botoşani

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Botoșani

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 5 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.