Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › EUROMACA SRL

EUROMACA SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Sat Băile Felix Com. Sânmartin
CUI 18306658 · J2006000135056
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EUROMACA SRL
Cod fiscal (CIF) RO18306658
Nr. Reg. Comerțului J2006000135056
Sediu social Str. Primăverii nr. 49, Sat Băile Felix Com. Sânmartin, jud. BIHOR, 417500
Telefon 0744115368

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

FARCAŞ CĂLIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.01.2006
CAEN5611 · Restaurante
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EUROMACA SRL după CUI 18306658 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
9.663.978 lei
+11.0% vs 2024
Profit net 2025
1.026.274 lei
+0.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă10.6%
Față de sectorpeste 73% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.214 de firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,3%.

Mărime față de sector45 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 12.068 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.197.605 lei20142015: 3.562.868 lei20152016: 4.110.042 lei20162017: 5.061.064 lei20172018: 5.983.246 lei20182019: 6.481.978 lei20192020: 3.290.098 lei20202021: 6.329.001 lei20212022: 7.881.604 lei20222023: 7.731.325 lei20232024: 8.717.174 lei20242025: 9.663.978 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 9.663.978 lei 1.026.274 lei 45
2024 8.717.174 lei 1.018.781 lei 44
2023 7.731.325 lei 566.828 lei 42
2022 7.881.604 lei 1.348.646 lei 41
2021 6.329.001 lei 1.219.994 lei 36
2020 3.290.098 lei 30.054 lei 44
2019 6.481.978 lei 1.355.149 lei 55
2018 5.983.246 lei 990.206 lei 56
2017 5.061.064 lei 813.558 lei 48
2016 4.110.042 lei 522.328 lei 40
2015 3.562.868 lei 553.336 lei 34
2014 2.197.605 lei 351.207 lei 30
2013 1.591.413 lei -21.581 lei 27
2012 1.519.870 lei -25.475 lei 25
2011 1.325.830 lei 51.389 lei 21
2010 894.096 lei -56.691 lei 17
2009 1.152.814 lei 22.142 lei 16
2008 1.175.910 lei 58.746 lei 16

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 98 zile−44 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 42 zile−4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10,62%−1,07 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 71,44%−4,79 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,4×+0,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,41×−0,76 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 94,98% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 28,12%+5,3 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 29,6%+5,56 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 214.755 lei+16.637 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,65×+0,7 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 56,6×+6,1 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 6 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 13,56%−1,39 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 379 din 10.359 firme active cu bilanț depus (CAEN 5611)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 15.703 firme active din sector
SectorCAEN 5611 · Restaurante →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EUROMACA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EUROMACA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EUROMACA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EUROMACA SRL, cu sediul în Sat Băile Felix Com. Sânmartin, are codul unic de înregistrare (CUI) 18306658, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006000135056. Firma a fost înființată la data de 24 ianuarie 2006 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5611).

La ultima verificare, EUROMACA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 9.663.978 lei și un rezultat net de 1.026.274 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EUROMACA SRL?

EUROMACA SRL (CUI 18306658) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EUROMACA SRL în sectorul său?

EUROMACA SRL ocupă locul 379 din 10.359 firme active cu bilanț depus în CAEN 5611 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EUROMACA SRL față de firmele din același domeniu?

EUROMACA SRL este mai veche decât 90% dintre cele 15.703 firme active cu CAEN 5611.

Este EUROMACA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EUROMACA SRL (CUI 18306658) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EUROMACA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EUROMACA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EUROMACA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EUROMACA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EUROMACA SRL plătitoare de TVA?

Da, EUROMACA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EUROMACA SRL?

În anul 2025, EUROMACA SRL a raportat o cifră de afaceri de 9.663.978 lei și un număr mediu de 45 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EUROMACA SRL?

Firmoscop analizează EUROMACA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Bihor →

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.