Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › STOMA PLUS SRL

STOMA PLUS SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 18328575 · J22/179/2006
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STOMA PLUS SRL
CUI 18328575
Nr. Reg. Comerțului J22/179/2006
Sediu social Str. Vasile Lupu nr. 150, bl. J1-3, et. P, ap. 3, Mun. Iaşi, 700360

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

MICU MAGDALENA IOANA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.01.2006
CAEN8623 · Activități de asistență stomatologică
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STOMA PLUS SRL după CUI 18328575 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
480.557 lei
-18.0% vs 2023
Profit net 2024
16.331 lei
-90.4% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă3.4%
Față de sectorpeste 26% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 8.608 de firme din Activități de asistență stomatologică care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 16,5%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 65% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.958 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 97.499 lei20122013: 64.591 lei20132014: 122.218 lei20142015: 207.803 lei20152016: 204.663 lei20162017: 252.629 lei20172019: 318.776 lei20192020: 323.504 lei20202021: 435.866 lei20212022: 444.859 lei20222023: 586.124 lei20232024: 480.557 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 480.557 lei 16.331 lei 2
2023 586.124 lei 170.103 lei 3
2022 444.859 lei 119.829 lei 3
2021 435.866 lei 122.372 lei 4
2020 323.504 lei 123.413 lei 4
2019 318.776 lei 35.894 lei 4
2018 0 lei
2017 252.629 lei 4.459 lei
2016 204.663 lei 11.817 lei
2015 207.803 lei 42.103 lei
2014 122.218 lei 28.869 lei 4
2013 64.591 lei -28.890 lei 3
2012 97.499 lei -13.591 lei 4
2011 106.117 lei 12.793 lei 5
2010 85.177 lei -16.623 lei 4
2009 63.816 lei -24.796 lei 4
2008 89.690 lei 43.026 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 13 zile−6 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 11 zile−89 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,4%−25,62 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 2,86%−2,36 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 34,97×+15,82 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,03× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,85%−27,67 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,8%−26,18 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 98,25%+3,3 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 240.279 lei+44.904 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,82×−0,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 5,1%−37,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.104 din 10.990 firme active cu bilanț depus (CAEN 8623)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 13.789 firme active din sector
SectorCAEN 8623 · Activități de asistență stomatologică →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STOMA PLUS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STOMA PLUS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru STOMA PLUS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STOMA PLUS SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 18328575, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/179/2006. Firma a fost înființată la data de 31 ianuarie 2006 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență stomatologică (CAEN 8623).

La ultima verificare, STOMA PLUS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 480.557 lei și un rezultat net de 16.331 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STOMA PLUS SRL?

STOMA PLUS SRL (CUI 18328575) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă STOMA PLUS SRL în sectorul său?

STOMA PLUS SRL ocupă locul 3.104 din 10.990 firme active cu bilanț depus în CAEN 8623 (Activități de asistență stomatologică), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STOMA PLUS SRL față de firmele din același domeniu?

STOMA PLUS SRL este mai veche decât 87% dintre cele 13.789 firme active cu CAEN 8623.

Este STOMA PLUS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare STOMA PLUS SRL (CUI 18328575) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STOMA PLUS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STOMA PLUS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STOMA PLUS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STOMA PLUS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STOMA PLUS SRL plătitoare de TVA?

Nu, STOMA PLUS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STOMA PLUS SRL?

În anul 2024, STOMA PLUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 480.557 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STOMA PLUS SRL?

Firmoscop analizează STOMA PLUS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.