Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › N & B SRL

N & B SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Mun. Târgu Mureş
CUI 18338870 · J2006000133267
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire N & B SRL
Cod fiscal (CIF) RO18338870
Nr. Reg. Comerțului J2006000133267
Sediu social Aleea Săvineşti nr. 6, ap. 3, Mun. Târgu Mureş
Telefon 0746262604

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

NAGY FERENC · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 31.01.2006
CAEN4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută N & B SRL după CUI 18338870 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 78/100
Cifră de afaceri 2025
7.452.533 lei
+41.0% vs 2024
Profit net 2025
789.636 lei
-19.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă10.6%
Față de sectorpeste 42% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.203 de firme din Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,8%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 39% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.125 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital10.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 26.800 lei20142015: 26.111 lei20152016: 44.869 lei20162017: 142.026 lei20172018: 1.559.558 lei20182019: 2.579.570 lei20192020: 2.616.055 lei20202021: 971.632 lei20212022: 2.385.502 lei20222023: 2.802.535 lei20232024: 5.291.276 lei20242025: 7.452.533 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 7.452.533 lei 789.636 lei 1
2024 5.291.276 lei 977.194 lei 1
2023 2.802.535 lei 356.943 lei 2
2022 2.385.502 lei 216.485 lei 1
2021 971.632 lei 4.502 lei 1
2020 2.616.055 lei 957.854 lei 1
2019 2.579.570 lei 168.568 lei 1
2018 1.559.558 lei 535.203 lei 1
2017 142.026 lei 5.222 lei 1
2016 44.869 lei 9.379 lei 1
2015 26.111 lei 19.361 lei 1
2014 26.800 lei 19.009 lei 1
2013 29.112 lei 22.165 lei
2012 33.724 lei 27.251 lei
2011 22.870 lei 10.232 lei 1
2010 28.608 lei 15.702 lei 1
2009 26.639 lei 3.130 lei 2
2008 72.331 lei 61.992 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 131.189 lei 2 2 iunie 2026 – 17 iunie 2026

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 401 zile+196 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 328 zile+106 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10,6%−7,87 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 89,92%+24,17 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,11×−0,41 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 10,36×+8,44 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,97%+36,96 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,67%−12,91 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 8,68%−25,58 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 7.452.533 lei+2.161.257 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,82×−0,35 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,08×+6,42 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 33 zile−45 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 14,57%−12,48 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 79 din 1.938 firme active cu bilanț depus (CAEN 4618)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 4.348 firme active din sector
SectorCAEN 4618 · Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)52
Valoare totală (2024–2026)2.267.373 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați27 · 10.521.189 lei

Autorități: Spitalul Universitar de Urgenta Militar Central "Dr. Carol Davila", Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Targu.Mures, SPITAL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BIHOR

Achiziții directe (SEAP)138
Valoare totală (2024–2026)1.889.600 lei

Cumpărători: Institutul Clinic de Urologie si Transplant Renal Cluj, SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA ZALAU, Spitalul Clinic "Prof.Dr.Th.Burghele"

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume28
Dintre care radiate (închise)18

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru N & B SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți N & B SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru N & B SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

N & B SRL, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 18338870, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006000133267. Firma a fost înființată la data de 2 februarie 2006 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. (CAEN 4618).

La ultima verificare, N & B SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7.452.533 lei și un rezultat net de 789.636 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are N & B SRL?

N & B SRL (CUI 18338870) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă N & B SRL în sectorul său?

N & B SRL ocupă locul 79 din 1.938 firme active cu bilanț depus în CAEN 4618 (Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este N & B SRL față de firmele din același domeniu?

N & B SRL este mai veche decât 90% dintre cele 4.348 firme active cu CAEN 4618.

Este N & B SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare N & B SRL (CUI 18338870) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este N & B SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, N & B SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în N & B SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru N & B SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este N & B SRL plătitoare de TVA?

Da, N & B SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a N & B SRL?

În anul 2025, N & B SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.452.533 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu N & B SRL?

Firmoscop analizează N & B SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.