Sari la conținut
FirmoscopFirmeTeleorman › IRIFLOR SRL

IRIFLOR SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Orş. Videle
CUI 18343370 · J2006000070346
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IRIFLOR SRL
CUI 18343370
Nr. Reg. Comerțului J2006000070346
Sediu social Aleea PIETEI nr. 18, bl. A9, sc. A, et. 1, ap. 7, Orş. Videle, jud. TELEORMAN, 145300

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.02.2006
CAEN4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IRIFLOR SRL după CUI 18343370 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 78/100
Cifră de afaceri 2025
50.658 lei
0.0% vs 2024
Profit net 2025
239.965 lei
+898.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă473.7%
Față de sectorpeste 99% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 8.918 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 32% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.701 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital15.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 17.048 lei20142015: 22.324 lei20152016: 33.795 lei20162017: 51.175 lei20172018: 48.771 lei20182019: 50.045 lei20192020: 62.466 lei20202021: 58.583 lei20212022: 47.614 lei20222023: 45.720 lei20232024: 50.542 lei20242025: 50.658 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 50.658 lei 239.965 lei 1
2024 50.542 lei -30.051 lei 1
2023 45.720 lei 1.074 lei 1
2022 47.614 lei 419 lei 1
2021 58.583 lei 261 lei 1
2020 62.466 lei 464 lei 1
2019 50.045 lei 322 lei 1
2018 48.771 lei 162 lei 1
2017 51.175 lei 265 lei 1
2016 33.795 lei 77 lei 1
2015 22.324 lei -18.176 lei 1
2014 17.048 lei -26.491 lei 1
2013 20.320 lei -27.877 lei 1
2012 25.051 lei -11.516 lei 1
2011 22.580 lei -11.578 lei 1
2010 30.615 lei -18.377 lei 1
2009 40.580 lei -26.732 lei 1
2008 41.329 lei -23.637 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 299 zile−1.774 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 473,7%+533,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 93,8%−481,97 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,07×+0,9 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 15,12× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 8.729,17% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 541,52%+601,79 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 6,2%+481,97 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 50.658 lei+116 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,14×+0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,63×−2,1 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 65 zile+18 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 271,35%+308,24 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.940 din 10.645 firme active cu bilanț depus (CAEN 4712)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 19.821 firme active din sector
SectorCAEN 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 1 septembrie 2026Schimbare obiect de activitate (CAEN): 5212 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare → 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 1 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J34/70/2006 → J2006000070346

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IRIFLOR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IRIFLOR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru IRIFLOR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IRIFLOR SRL, cu sediul în Orş. Videle, are codul unic de înregistrare (CUI) 18343370, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006000070346. Firma a fost înființată la data de 3 februarie 2006 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712).

La ultima verificare, IRIFLOR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 50.658 lei și un rezultat net de 239.965 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IRIFLOR SRL?

IRIFLOR SRL (CUI 18343370) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IRIFLOR SRL în sectorul său?

IRIFLOR SRL ocupă locul 7.940 din 10.645 firme active cu bilanț depus în CAEN 4712 (Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IRIFLOR SRL față de firmele din același domeniu?

IRIFLOR SRL este mai veche decât 84% dintre cele 19.821 firme active cu CAEN 4712.

Este IRIFLOR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IRIFLOR SRL (CUI 18343370) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IRIFLOR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IRIFLOR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IRIFLOR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IRIFLOR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IRIFLOR SRL plătitoare de TVA?

Nu, IRIFLOR SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IRIFLOR SRL?

În anul 2025, IRIFLOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 50.658 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IRIFLOR SRL?

Firmoscop analizează IRIFLOR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Teleorman →

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.